Tığ İşi Yelek Yapımı Videolu

09.11.2020
3.738
Tığ İşi Yelek Yapımı Videolu

Tığ İşi Yelek Yapımı Videolu

Sevgili örgü severler her çeyizde olması gereken tığ yelek yapımını sizlerle buluşturdum. Özellikle bu model genç kızlar amacıyla çeyizlerde kesinlikle yapılır. Görünüm olarak çok iddialı olsa da ileri yaşlarda hanımlar içersinde tercih edilebilir. Bu model yapılırken kesinlikle ince angora ip kullanmalısınız.

Yeleği gerçekleştirme amacıyla 3 yada 4 ip yeterli olacaktır. Yeleğin başlangıcında yan şekilde tırabzan yaparak kemer şeklinde lastik hazırlayın. Lastik seksiyonünü dilediğiniz diğer bir model ile de hazırlayabilirsiniz.

Yeleğin iki kıyı kısmına tırabzan yapılmıştır. Hem ön lastik seksiyonünü hemde iki yana gelen dikiş seksiyonünü tırabzan yapın. Böylece bir bütünlük sağlamış olursunuz. Resimde görüldüğü yelek 38-40 gövde amacıyla ideal olacaktır.

Önler amacıyla 3 model arka parça amacıyla ise 7 model yapabilirsiniz. Koltuk kesimi amacıyla tırabzanlı seksiyon ile bir modeli kesebilirsiniz. Yaka kesimi amacıyla modeli azar azar keserek şekillendirin. Yaka kesimi amacıyla her iki taraftan aynı miktarda ve aynı yerlerde kesim yapın. Böylece yaka kesimi eşit olacaktır.

https://youtu.be/hAEyr5t5dqo

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.