Mavi Balık Örgü Modeli

12.07.2020
2.244
Mavi Balık Örgü Modeli

Mavi Balık Örgü Modeli,
Tasarımı Serap ile El Sanatları youtube kanalına ait olan mavi balık örgü modeli yapılışı gayet basit bir modeldir. Tığ ile örülmektedir. Tasarım bir örgü modelidir. Genellikle bebek örgüleri amacıyla vazgeçemeyeceğiniz güzellikte bir örnektir. Bebek berelerinde, atkılarında, yelek ve atkılarında basitlıkla kullanabilirsiniz.
Sadece bebekler amacıyla değil yetişkinler amacıyla de bu modeli uygulayabilirsiniz. Örgü çantalara, şallara, hırkalara, örgü şapkalara uyarlayabilirsiniz.
Bu model 3.5 numara tığ ile orta kalınlıkta bir bebe yünü ile çalışılmıştır.
Tığ İşi Mavi Balık Örgü Örneği Nasıl Örülür?
Örneğin anlatımı ufak bir örgü parçası üzerinden anlatılmaktadır.
Yapacağınız projenize ideal zincir çekerek başlamalısınız.
Birinci sırayı bütün zincirlere batarak çift tırabzanlarla tamamlamalısınız.
Tığ İşi Mavi Balık Örgü Örneği
Model geliştikçe verevleşecektir.
İkinci sıraya 3 zincirle başlamalı ve derhal dibindekine değil bir sonrakine normal çift tırabzan yapmalısınız. Daha sonra bir yanındaki tırabzanın arkasından girip bu sefer uzunca bir çift tırabzan çekmelisiniz. Devamındakilere de dibine normal bir, bir sonrakine arka diş uzunca çift tırabzanlar örerek sırayı tamamlıyorsunuz.
Üçüncü sırayı sonuna kadar sık iğne ile çalışmalısınız.
Tığ İşi Mavi Balık Örgü Örneği Yapımı
Dördüncü sıra mavi balık örgü örneğinin verev verev gitmesini sağlayacak sıradır. Bir altta uzunca çekilen tırabzanın arkasından girip tekrar uzunca tırabzan, devamındakinin de tepesine bir batarak normal tırabzan örerek ilerliyorsunuz.
Mavi balık örgü modeli bu 3 ve 4. Sıranın tekrarı şeklinde büyümektedir. Modelin her sırada çapraz bir şekilde ilerlemesi amacıyla her sırada modelde kaydırma yapmalısınız.
Aşağıdaki videolu anlatımından bu modelin yapılışını daha rahat öğrenebilirsiniz.
https://youtu.be/_Y3EMJm12k0

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.