Tığ İşi Yelek Yapımı

01.10.2020
3.824
Tığ İşi Yelek Yapımı

Tığ İşi Yelek Yapımı

Kolay örgü modellerinden tığ işi yelek yapımı hazırladık. Örgüye yeni başlayanlar kendisine örgü yelek modelleri örmek isteyenler amacıyla süper basit bir örnek. Tığ ile ördüğümüz modellerden. Yelek modellerini örmeyi çok seviyoruz. Çeyizlik yelek modelleri, günlük kullanım amacıyla yelek örnekleri, anne yeleği modelleri gibi çoğu yelek örüyoruz. En çok çeyizler amacıyla örüyoruz. Günlük hayıtında pantolon, etek, elbise üstüne yelek kullanmayı seviyorsanız bu modeli tercih edebilirsiniz. Yelek modellerinde benzer örneklerden bahsedelim. Kolay ve şık modeller istiyorsanız tığ işi yelek örnekleri açıklamalı modelleri örebilirsiniz. Kolay tığ yelek örnekleri amacıyla hangi ipleri kullanabiliriz, hangi tığları kullanabiliriz anlatıma başlayalım.

Tığ İşi Yelek Modelleri Bayan

Tığ işi yelek yapımı amacıyla doğru vücudu seçerek örebilirsiniz. Sizlere güzel bir şema, videolu anlatım da hazırladık. Tığ işi yelek yapımı amacıyla pamuklu ve merserize ipler kullanabilirsiniz. Yeleğimiz amacıyla zincir çekiyoruz ve üstüne örneği kurarak basitçe örüyoruz. Yeleği tek renk olarak örüyoruz. İstediğiniz boyutlarda örebilirsiniz. İsterseniz kol eklemesi yapabilirsiniz. El örgü hırka modelleri olarak da süper duracak bir model. Yeleğimizi 4 mm tığ ile örüyoruz. Bu ölçülere uyacak ipler seçebilirsiniz. Önce tığ işi yelek inşasının şemasını görelim.
Şemamız yukarıdaki gibi. Hem örnek olarak hemde yeleğin şeması mevcut. Çok basit trabzanlarla yaptığımız bir model. Farklı örgülerde, etol şal modellerinde de kullanabilirsiniz. Yeleğin şemasını inceledik. Birazdan videolu yapılışını da göreceğiz. Önce yeleğimiz bittiğinde nasıl duracak, üzerimizde nasıl duracak ona bakalım.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.