Tığ İşi Kolay Waffle Yelek Nasıl Örülür

24.03.2020
1.667
Tığ İşi Kolay Waffle Yelek Nasıl Örülür

Tığ İşi Kolay Waffle Yelek Nasıl Örülür
Bugün sizler amacıyla erkek çocuklara tığ işi waffle yelek yapımını vereceğim. Modelin kendisi gerektiğince ilgi çekici olmuş. Yeleğin yapımı amacıyla açık bir renk tercih edilirken lastik kısımları amacıyla mavi renk seçilmiş. Yeleği iki ön parçası sonradan yapılmış figürlerle süslenmiş.
Yeleğin yapımına yakadan başlanmış. Robalı olarak oluşturulan yelek amacıyla evvelce zincir çekmelisiniz. Roba alanı tırabzanlarla yapılmış. Kolların gövde ile birleştiği yerlerde eklenilen deliklerle artırmalar yapılmış.
Önce istenilen ölçüye gelinceye kadar artırma yapmalısınız. Sonra kolların bulunduğu yere gelince kol bölümünü kesip gövde alanına geçin. Beden alanı waffle örgü denilen kutucuk şeklinde bir örgü yöntemi ile yapılmış.
Yeleğin lastik kısımları sonradan mavi renkli ip ile örülerek tamamlanmış. Örgü aşkım bebeğim kanalının anlatımı ile bu zevkli yeleği basitçe yapabilirsiniz. Bu modeli yalnızca erkek çocuklar amacıyla değil kız çocuklar amacıyla de kullanabilirsiniz.
Yapacağınız renk farklılığı bu modeli kız çocuklara ideal duruma getirmeye yetecektir. Yeleğin üstüne oluşturulan figür yerine hazır fiyonklarla süsleme yapabilirsiniz. Hazır süs kullanabilirsiniz. Sadece tek renk kullanarak gerçekleştireceğiniz yeleği süslü düğmeler kullanarak ilgi çekici duruma getirebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.