Tığ İşi Bucket Şapka

16.04.2023
1.096
Tığ İşi Bucket Şapka

Tığ İşi Bucket Şapka

Örgü modelleri ve yapılışlarında bugün örgü yazlık şapka yapılışı anlatımı var. Tığ işi bucket örgü şapka yapımı. Adım ismim yazlık örgü modellerinin nasıl örüldüğünü öğreneceğiz. Daha sonra pamuklu iplerle sevdiğimiz renklerle tur adetlerini ayarlayarak büyük ufak herkes amacıyla şapkamızı öreceğiz. Tığ işi bucket şapka yapımına geçmeden evvelce daha evvelce ördüğümüz yazlık şapkalara değinelim. Daha çok yazlık şapkalarda kağıt ipleri kullanıyoruz. Kağıt ip şapka modelleri yaz amacıyla ideal. Ama bugün bizler kağıt iple ördüğümüz şapkalardan bahsetmeyeceğiz. Pamuklu iplerle ördüklerimizden bahsedeceğiz. Kağıt iple örülenlere ana sayfadan arama kısmından ulaşabilirsiniz.

Yazlık şapkalarda pamuklu, keten, merserize gibi ipler kullanıyoruz. Beyaz ve açık renk ipleri tercih ediyoruz. Örneğin basit ajurlu şapka yapılışı anlatımlı model su taşı örneğiyle örülmüş harika bir model. Tığ işi örgü yazlık şapka yapılışı kız çocuklarına çok yakışacak. Tur miktarını artırarak daha büyük örebilirsiniz. Yazlık örgü şapka yapımı amacıyla anlatıma geçiyoruz.

Pembeler, sarılar, yeşiller, beyazlar… İstediğiniz renklerle çok güzel şapkalar örebilirsiniz. Bugün hoşunuza gidecek büyük ufak herkes amacıyla örmek isteyeceğiniz bir şapka anlatımı hazırladık. Sık iğneler ve örnekli modellerle şapkamızı örüyoruz. Tepe başlangıç kısmının tur miktarını artırdığınızda daha büyük şapkalar elde edebilirsiniz.

Şimdi şapkamıza yakından bakalım.

Tığ İşi Bucket Şapka Yapımı

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.