Telden Masa Lambası Nasıl Yapılır

20.07.2021
92
Telden Masa Lambası Nasıl Yapılır

Telden Masa Lambası Nasıl Yapılır

Lamba modellerinde, avize modellerinde çoğu materyalle lambalar avizeler yapıyoruz. Pipetler kullanıyoruz. Ahşap çöp şişler kullanıyoruz. Örgülerden lambalar yapıyoruz. Makromelerden lamba yapıyoruz. Bugünse tel kullanarak lamba yapacağız. Telden masa lambası nasıl yapılır bütün aşamaları resimli olarak hazırladık. Tabi kaynak kısmındaki linkten de daha çok detaya ulaşabilirsiniz. Telden avize yapımı, masa lambası yapımı ev dekorasyonumuza şıklık katacak. Eski dantelleri, kullanmadığımız dantelleri, hazır dantelleri kullanarak da lambalar yapıyoruz. Örneğin dantelden lamba yapımı basit bir proje. Adımları inceleyerek örgü ya da hazır dantellerden yapabilirsiniz. Makrome ipinden lamba yapımı da seveceğiniz projeler arasında. Her vakte bulunduğu gibi ev dekorasyonuna dair, hobi dünyasına dair daha çok çalışmanın yapılışına önceki tarifleri inceleyerek ulaşabilirsiniz.
Gagasında led ışık taşıyan bir kuştan bahsedeceğiz. Evde ismim ismim lamba yapabiliriz. Yapması basit bir çalışma. Herhangi bir elektrik bilgisine gereksinim yok. Özel aletler ya da özel beceriler gerektirmez. Tasarımı beğendiğiniz figürlerle değiştirebilirsiniz. Hadi malzeme listesiyle telden masa lambası nasıl yapılır başlayalım.

Bakır tel ya da alüminyum tel ( en az 0,2 mm genelinde)
Led şerit
Pense
Ahşap parça ( alt stand için)
Boya
İzoleli bakır tel
Havya
Çizmek istediğimiz figürün şablonu
Matkap
Malzemeler bu biçimde. Önce şablonu oluşturuyoruz. Benim gibi çizim becerileriniz zayıfta netten de şablon incelemeleri yapabilirsiniz.

Şimdi tele biçim verme zamanı. 2,5 mm genelinde alüminyum tel kullanarak şablonu oluşturmaya başlıyoruz. Bakır telle de basit çalışabilirsiniz. Çünkü biçim vermesi daha basitdır.
Şimdi standı hazırlama zamanı.
İlk olarak lambamızın bütün aşamalarını gördük. Şimdi ise bitmiş durumunu görelim. Ev dekorasyonumuza masa üstüne çok yakışacak. Eğer sizde gerçekleştirme istiyorsanız yukarıdaki talimatları inceleyebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.