Su Taşı Örneğinden Çanta Yapılışı

19.07.2022
339
Su Taşı Örneğinden Çanta Yapılışı

Su Taşı Örneğinden Çanta Yapılışı

Sırada her bireyin çok beğeneceği bir çanta tanımı var. Su taşı örneğinden çanta yapılışı. Su taşı örneğini çoğu modelde kullanıyoruz. Ara numune gibi. Örgü şal modellerinde, el örgü hırkalarda, dantel modellerinde, örgü yelek modellerinde… Kısacası bütün örgü modelleri ve yapılışlarında kullanıyoruz. Yine su taşı örneğini örerken de hangi modeli öreceksen ona göre ip seçiyoruz. Her kalınlıkta iple her tür iple numune görkemli oluyor. Şimdi ise su taşı örneğini örgü çanta modellerinde kullanacağız. Hobi çantası, market çantası, piyasa çantası, örgü plaj çantası modelleri olarak da örüp kullanabilirsiniz. Plaj çantası amacıyla daha kalın ipler ya da daha büyük çantalar örmeyi deneyebilirsiniz. Son paylaştığımız çantaları arasında su taşına benzer bir numuneyle yaptığımız örgü kova çanta yapımı var. Örgü suluk kılıfı olarak kullanabilirsiniz. Daha evvelce iki renkli örgü modelleri olarak paylaştığımız kağıt ipten papatya çanta yapılışı tekrar görkemli modeller arasında yer alıyor. Örmek dilediğiniz çantalar arasına ekleyebilirsiniz. Kağıt ip çanta modellerini çok örüyoruz. Böylesini ise daha evvelce hiç görmedik. Şimdi hep beraber su taşı örneğinden çanta yapılışını izleyelim.

3 mm tığ, 2 mm kalınlığında pamuklu iplikle örülmüş görkemli bir çanta. Örnek ise herkezin bildiği çoğu örgüde kullandığımız numune. Alt taban boyutunu dilediğiniz genişlikte örerek çantanın boyutlarını dilediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Su taşı örneğinden çanta yapılışında alt tabanda zincir çekiyoruz. Daha sonra üzerini trabzanlarla tamamlayarak oval biçim veriyoruz.

Modeldeki çantanın taban alanı amacıyla 17 +4 zincir çekerek başlıyoruz. Taban bölümünü tamamladıktan sonra çantanın üst bölümünü ve askılarını örüyoruz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.