Benekli Yelek Yapılışı

02.06.2020
7.053
Benekli Yelek Yapılışı

Benekli Yelek Yapılışı
Herkese Merhaba,
Bu videoda sizlere hem kolay, hem sevimli bir bebek yeleğinin yapılışını anlatmaya çalıştım. Yelek, 100 gr’ı 300 mt olan bir bebe yünü ve 3,5 numara şişle örüldü. 1 yumak ip yeterli oldu. Yelek, 1 yaş bebekler için uygun oldu.
Yelek, yakadan başlanarak tek parça halinde dikişsiz olarak örüldü. Yaka kısmında kısa satırlar yöntemiyle yaka düşürme çalışması yapıldı. Roba artışlarından sonra gövde kısmında kabartmalı bir örgü modeli uygulandı.
Yelek her ne kadar erkek bebek için çalışılmış olsa da uygun renk tercihi ile kız bebekler için de uygun olacaktır.
Hanımlar bu kolay bebek yeleği yapılışı sizlere anlatmak istiyorum,
Kış aylarında da bebekleriniz amacıyla örgüler örebilirsiniz. Mesela çok güzel bebek yelekleri yapabilirsiniz. Delikli örgü teknikleri ile yapmış olduğunuz yelekler hem bebeklerinizi serin tutacak hemde onlar amacıyla kendi el işlerinizi giydirmiş olacaksınız,
Şimdi çok güzel bir bebek yeleğinin nasıl yapıldığını sizlerle paylaşıyoruz. Bu yelek yazlık yelek modelidir. Bebeklere Kış örgüler örmek istiyorsanız bu yelek modelindende örmenizi tavsiye ediyoruz,
Yeleğin görüntüsü şık olması sizi yanıltmasın örmesi çok kolay bir model. Düzgünce takip edin yazılanları rahatlıkla yaparsınız. ilk başta tedirginlikle bükülecek mi eğri mi olacak fian diye düşünüyorsunuz ama sonra model ortaya çıktıkca şekillendikçe bebek yeleği yapılışı daha kolay gelecek size.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.