Örgüye Başlama

12.09.2020
877
Örgüye Başlama

Örgüye Nasıl Başlanır Süper Anlatım

Örgü nasıl örülür yeni başlayanlar amacıyla güzel bir video hazırladık. Temel şiş örgü tekniklerinden meydana gelen video. Şişe ilmek nasıl atılır, düz örgü nasıl örülür, ters örgü nasıl örülür. Bu asli teknikleri bildikten sonra her modeli çıkartabilirsiniz. Tabi teknikler yalnızca bu 2 asli teknikle kalmıyor. Daha çoğu teknik var. Ama sizler başlangıç olarak bunları bilmeniz yeterli. Çünkü bütün ilmek geçişleri bu şekilde yapılıyor. Örneğin ön sıradan ve arka sıradan hep düz örerek haraşo örgü modelini örebilirsiniz. Şişle basit örgü modelleri örerek şallar, yelekler, hırkalar örebilirsiniz. Bebek örgülerinde kullanabilirsiniz. Düz örgülerin arasına şişe ilmek dolama ekleyerek videolu delikli örgü modelleri yapımını örebilirsiniz. Örgü modellerinde daha evvelce anlattığımız basit modelleri inceleyerek çoğu örgünüzde kullanabilirsiniz.

Örgüye Başlama

Örgüye baştan başlıyoruz. Eline hiç şiş ve iplik almamış arkadaşlarımız bize şiş nasıl örülür diyen arkadaşlarımız amacıyla örgüye nasıl başlanır süper anlatım videoları hazırladık. Önce ilmek nasıl başlanır ondan bahsedeceğiz. Daha sonra düz ve ters örgünün nasıl yapıldığını göreceğiz. İlerleyen vakitlerde şiş örgü tekniklerinin kalan kısımları ile devam edeceğiz. İlk defa örgü örüyorsak elinizde parça ipleriniz varsa bunlarla örme alıştırmaları yapabilirsiniz. İlk örgü örmede bazı durumlarda ilmek geçişleri sorunlu olabilir. İstediğimiz örgüye başlamadan evvelce örme alıştırmaları yapabilirsiniz.

Ben genellikle misinalı şiş kullanıyorum. Örmesi daha rahat oluyor. Normal şişler örerken uçları biraz takılıyor ve ağır oluyor sanki. Önce şişimize ilmek atarak başlayalım.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.