Örgü Saç Bandı Yapımı Anlatımlı

28.08.2020
2.599
Örgü Saç Bandı Yapımı Anlatımlı

Örgü Saç Bandı Yapımı Anlatımlı

Tığ işi örgü modellerinden çok güzel bir saç bandı yapılışı hazırladık. Saç bandı yapımı uzunluğunu ayarlayarak her yaş amacıyla örebilirsiniz. 0 – 3 aylık bebekler amacıyla ya da kendiniz amacıyla. Ortası trabzanlı kenarları fıstıklı basit ve çok hoş bir örnek. Örgü saç bandı yapımı anlatımlı modele geçmeden evvelce daha evvelce ördüğümüz saç bandı modellerinin yapılışına geçelim. Şiş ile ördüğümüz basit ve harika bir saç bandı vardı. Videolu örgü saç bandı yapımı içeriğimizden detaylara ulaşabilirsiniz. Tığ ile ördüğümüz fiyonk saç bandı da çok sevilen örneklerden. Tarifine anlatımlı saç bandı yapımından ulaşabilirsiniz. Ben örgü değil kumaşla saç bandı gerçekleştirme istiyorum diyorsanız kadife saç bandı yapımı hem basit hemde çok şık. Özel günlerinizde de kullanabilirsiniz. Hazırsanız başlayalım saç bandı yapımına.

Örgü Saç Bandı Nasıl Yapılır?

Her yaş amacıyla örebileceğiniz çok şık bir saç bandı. 0-3 aylık bebekten erişkin bir kadına kadar hangi ölçülerde örmeniz gerekliliğini söyleyeceğiz. Sizde basitlıkla örebileceksiniz. Modelde orta kalınlıkta bir iplik ve 5,5 mm tığ ile örebilirsiniz. 0-3 aylık bebek amacıyla 33 cm, 3 – 6 aylık bebek amacıyla 33 – 38 cm, 6 – 12 aylık bebek amacıyla 38 – 40 cm, 1 – 3 yaş amacıyla 40 – 43 cm, 4 – 12 yaş amacıyla, 43 -47 cm, gençler amacıyla 47 – 50 cm , erişkin kadınlar amacıyla 53- 55 cm uzunluğunda alttaki videoda bulunduğu gibi örüyoruz.

İstediğimiz uzunlukta ördükten sonra alttaki resimde bulunduğu gibi uçları katlıyoruz. Dikiyoruz. Videoda da detaylı bir şekilde anlatılmakta.

Saç bandı hazır. İstediğiniz renklerde örebilirsiniz. Evde kalan parça iplerle bu güzel saç bandından örebilirsiniz. Örgü saç bandı yapımı anlatımlı modeli tamamladık. Şimdi birkaç değişik renkle örülmüş örneklerini görme vakti.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.