Makosen Patik Yapımı

26.04.2020
3.818
Makosen Patik Yapımı

Makosen Patik Yapımı
Şimdi de de evde oluşturulan taban üstüne çalışılmış olan makosen patik modeli yapımına bakalım. Normal örgü babet yapımı gibidir. Sadece dizayn olarak makosen ayakkabı şeklini andırır.
Taban elde yapılmıştır. Dışarıda satılan hazır tabanlardan değildir. Oldukça yumUşak yapısı bulunmaktadır. Dış yönü gerçek deri, iç yönü ise keçedir.
İp olarak Ören Bayan Dora tercihi yapılmıştır. 8 numara 1,25 mm tığ kullanılmıştır. Taban 42 ayak numarasına ideal seçilmiştir.
Tığla Deri Taban Makosen Patik Modeli Nasıl Örülür?
Babetlerde bulunduğu gibi çalışmaya tabandan başlanmıştır. İlk olarak taban tığlaması yapılmıştır. Topuk ve burun evresinde belirli deliklere dörder kez, başka deliklere ise üçer kez batılarak taban tığlaması gerçekleştirilmiştir.
Ardından üstüne 5 sıra kıyı sık iğnesi çalışması yapılmıştır. Bu 5 sıranın ilk 3 sırası tamamiyle sık iğne ile yapılırken başka 2 sıranın topuk evresinde yalancı tırabzan uygulamasına geçilmiştir.
Makosen Patik Yapımı
Patiğin topuk ve yan kısımlarının belirli bölümleri tamamiyle yalancı tırabzanla örülmüştür. Ön doğrultusunda ise model çalışması yapılmıştır. Modele burun kısmının ortasından başlanmış ve artırmalarla yukarıya doğru genprosedüresi sağlanmıştır. Hem ön ve hem de arkada kurulmuştur. Patik örgü modeli normal ve uzun sık iğnelerden oluşmuştur.
Son olarak patiğin kıyı düzlemesi gerçekleştirilerek prosedür tamamlanmıştır. Makosen patiğin daha detaylı yapılışına alttaki videodan ulaşabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.