Jüt İp Halı Yapımı

27.09.2021
133
Jüt İp Halı Yapımı

Jüt İp Halı Yapımı

Hasır iple neler yapılır daha önceki projelerimizde paylaşmıştık. Bugün harika bir paspas yapımından bahsedeceğiz. Jüt ip halı yapımı ev dekorasyonunuzda çok şık duracak parçanın yapılışını hazırladık. Tığ kullanıyoruz. Jüt ip kullanıyoruz. Halat kullanıyoruz. Ortaya harika bir paspas çıkıyor. Hasır iple amerikan servis, örgü sepet modelleri, duvar süsleri, çantalar çok yapıyoruz. Hasır iple örgü sepet yapılışı küçücük çok sevimli evinizin her alanında kullanacağınız örneklerden. Banyoda havlu sepeti, makyaj sepeti olarak, hobi çantası olarak kullanabilirsiniz. Çocuk odalarında, bebek odalarında kullanabilirsiniz. Bebeklerin ürünlerini koyabilirsiniz. Bebe yağları, pişik kremleri, ıslak mendiller, pudralar yerleştirebilirsiniz. Hasır ipten puf nasıl yapılır paylaştığımız başka projeler arasında. Kolay modellerden. Kolay dikiş tekniklerini bilmek yeterli. Basitçe pufu yapabiliriz. Şimdiki projemiz olan jüt ip halı yapımına geçiyoruz.

Mutfakta, banyoda, yatak odalarında, salonda… Kısacası evimizin her köşesinde kullanacağımız bir paspas. Yuvarlak paspas modellerinde iç kısmımda herkezin bildiği arka ilmeğe batarak sık iğne örme tekniğini kullanıyoruz. Paspas yeterli boyutlara ulaştığında ise beğendiğimiz bir tığ işi kıyı oyası modeliyle paspası tamamlıyoruz.

Jüt ip halı yapımı çok güzel bir model. Sadece jüt iple değil aynı renk makrome ipleriyle örülebilir. Kordon ipler, koton iplerle örülebilir. Biraz paspasımızı yakından inceleyelim.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.