Kardelen Hırka Yapılışı

18.11.2020
1.169
Kardelen Hırka Yapılışı

Kardelen Hırka Yapılışı

Çok güzel bir hırka tanımı daha. Kardelen hırka yapılışı. Tığ işi ile örülmüş bir hırka. Aşamalarını sizlerle fotoğraflarla paylaşacağız. Bu yoldan çıkarak dilediğiniz yaş grubu amacıyla örebilirsiniz. Bebek hırkaları amacıyla sizlere yeni güzel modelleri hazırlamayı çok seviyoruz. Örgü hırka modelleri bebek amacıyla, büyük çocuklarınız amacıyla örebilirsiniz. Kapşonlu örgü hırka modelleri ve yapılışları da çok güzel gözüküyor hırkalarda. Bu güzel hırkanın arka kısmına kapşon ekleyebilirsiniz. Örgüye yeni başlayanlar sık iğne gerçeklştirmeyi biliyorsanız bu güzel hırkayı örebilirsiniz. Model kız amacıyla ama değişik renklerle erkek bebek hırka modelleri olarak da örebilirsiniz. Süper basit bir örnek. Hadi yapılışına geçelim.

Tığ İşi Bebek Hırkaları Anlatımlı

Kardelen hırka yapılışı bittiğinde çok şık gözüküyor. Her renk ile örebilirsiniz. Bu güzel hırka amacıyla tığ ve ipliğe gereksiniminiz olacak. Ve birde işaretleyiciye. Düğme olarak 2.5 cm genelinde bir düğme kullanabilirsiniz. 2- 10 yaş arası çocuklar amacıyla örmek dilerseniz sizlere ölçülere vereceğiz. Bu güzel hırkayı arkadan ön tarafa doğru tek bir parça durumunda örüyoruz. Koltuklardan 3 parçaya bölüyoruz. Arka ve önler. Daha sonra bu parçaları ayrı ayrı örüyoruz.

2 yaş amacıyla 72, 4 yaş amacıyla 78, 6 yaş amacıyla 86, 8 yaş amacıyla 92, 10 yaş amacıyla 100 zincir çekerek başlıyoruz. Kullanacağınız ipin kalınlık ve inceleğine göre bu ölçüler değişecektir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.