Kadife İpten Kapşonlu Hırka

14.09.2022
1.345
Kadife İpten Kapşonlu Hırka

Kadife İpten Kapşonlu Hırka

Bebek hırkalarıyla devam ediyoruz. Sırada kadife ipleri kullanarak bebekler amacıyla çok güzel bir hırka örüyoruz. Hem de dilerseniz örgü bebek şapka, örgü bebek eldiven, örgü bebek patik modelleri ile harika takımlar da örebilirsiniz. Kadife ipten kapşonlu hırka nasıl örülür ismim ismim videodan izleyeceğiz. Basitçe el örgü hırka modellerini örüp tamamlayacağız. Yine hırkamızdan 0 – 3 aylık bebek ve 3- 6 aylık bebek amacıyla örmemiz gereken ölçüleri de cm cinsinden göreceğiz. Böylece ölçülerle örgülerimizi daha basit örebiliriz.

Kadife iplerle, bebe yünleriyle bebek örgü modelleri ve yapılışlarında çok güzel örgüler ördük. Örneğin hırkalarımızı örmek amacıyla peluş iplikler kullandık. Peluş iple öreceğiniz yıldız motifli hırka yapılışını incelemenizi öneririm. Yine kadife iplerle ördüğümüz örgü panço modelimiz vardı. Göz atmak dilerseniz kadife ipten çiçek pançodan detaylara ulaşabilirsiniz. Şimdi kadife iple öreceğimiz hırkaya geçelim. Detaylarıyla kadife ipten kapşonlu hırka nasıl örülür başlıyoruz.

Erkek bebekler ve kız bebekler amacıyla renk farklılığı yaparak ördüğümüz basit örgü modellerinden. Tığ işi hırka örüyoruz. İp olarak kadife ip kullanıyoruz. Yakadan başlama örgü hırka modellerinden. Kapşonu gerçekleştirme amacıyla tekli trabzan tekniğini kullanacağız. Şapkamıza kulaklar ekleyerek tavşan kulak, ayıcık kulakla farklı hırkalar örebilirsiniz.

Kadife iplik ve 6 – 6,5 mm tığ kullanarak hırkayı öreceğiz. Şimdi yeni doğan, 0-3 aylık ve 6 – 9 aylık bebek amacıyla ölçülere bir göz atalım.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.