İKİ RENKLİ ÖRGÜ BEBEK YELEK

06.11.2020
1.730
İKİ RENKLİ ÖRGÜ BEBEK YELEK

ÖRGÜ DESEN HARİKASI ÇOK AMAÇLI İKİ RENKLİ ÖRGÜ BEBEK YELEK MODELİ

Merhaba sevgili örgü sevenler bugün sizlere örgü desen harikası iki renkli örgü yelek modelinin yapılış detaylarını hazırladım.

Iki renkli ve her iki tarafı modeli desene olan bu örgü modelini Umarım Sizler de beğeneceksiniz nasıl yapılır sorunuza gelince videoyu sonuna kadar izleyip Sizlerde bu güzel modeli çok basitçe yapabilirsiniz.

Bu model ile bebek takımlarda ideal olduğunu düşünerek hırka,yelek,battaniye,atkı,gibi bir çok örgü model olarak yapabilirsiniz.

Biri koyu biri açık renk olarak iki renk kullanıyoruz ve hepimizin kalınlığına göre tığ uyumunu ayarlıyoruz bütün olarak robadan başlanan örülen bu örgü modeli örgü müze başlayalım.

Modelimize iki renk kullanıyoruz zemin rengini trabzan çalışması yaparak başlıyoruz 3 sıkı iğne çalışıyoruz 7 zincir çekiyoruz ve tekrar 3 sıkı iğne çalışarak 7 zincir çekip devam ediyoruz.

Arka yüzüne gelince 3 trabzan 3 zincir zincir çektim izin ortasına sabitliyoruz tekrar 3 zincir çekip sıkı tekrar çalıştığımız ın üzerine 3 adet Trabzon yapıp devam ediyoruz.

ikin ,cı renk alıp 3 sıkı iğne ve zemin renginde arkadan dört zincir olarak bıraktığımız Trabzon çalışması yapıyoruz başka rengin sıkı tekrar çalıştığımız üzerine tekrar sıkı tekrar çalışarak ve arka taraftan 4 adet Trabzon yaparak devam ediyoruz.
Modelimiz çok basit olup çalışma tekniğini görsel resimlere bakarak çalışabilirsiniz ya da video anlatımını sonuna kadar izleyerek Sizler de bu basit gösterişli iki renkli örgü modelini yapabilirsiniz.

Bu güzel modeli gerçekleştirme isteyen bütün örgü seven arkadaşlara şuandan basit gelsin.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.