Gökkuşağı Örgü Patik Tarifi

21.08.2020
818
Gökkuşağı Örgü Patik Tarifi

Gökkuşağı Örgü Patik Tarifi

Çok güzel, çok şık bir patik modelleri yapılışı daha var sırada. Keçe tabanlık üstüne ördüğümüz patiklerden. Dilerseniz altına örgü tabanlık da kullanabilirsiniz. Keçe tabanlık üstüne örgü terlik örmüştük. O modelde çok güzel onuda örebilirsiniz. Anlatımlı örgü patik yapılışı amacıyla daha evvelce kullandığınız bir terlik varsa onu kesip tabanlık olarak altını kullanabilirsiniz. Gelelim tığ işi ile ördüğümüz gökkuşağı örgü patik tanımıne.

Yeni Tığ İşi Patik Modelleri

Gökkuşağı örgü patik tanımı amacıyla 2 renk patik ipi, 2,5 mm tığ, maka ve ayağınıza göre keçe tabanlık ile başlıyoruz. Keçe tabanın etrafını tığladıktan sonra 1 sıra yarim trabzan olarak ilmeklerin amacıyladen örüyoruz ve ilk sıramızı bu şekilde tamamlıyoruz. 2. Sırada arada kalan renkli modeli uygulamaya başlıyoruz.

Gökkuşağı Örgü Patik Tarifi 2

Topuk evresinden başlayarak ilmeğe ipimizi sabitliyoruz sık iğne olarak ve 4 zincir çekip 4. İlmeğe sık iğne yapıyoruz bu sırayı bu şekilde tamamladıktan sonra başka renk ipimizle bir üst sırada arada atladığımız 3 sık iğnenin her birinin tepesine batarak sık iğne yapıyoruz ve renkli sık iğnelerin üstünden 1 zincir çekerek atlıyoruz başka aradaki sık iğnelere de ayni prosedürü yapmaya devam ediyoruz. Renkli ip ile kurduğumuz model 5 sıra imkan kadar ayni prosedürü tekrar ediyoruz. Bu prosedür bittikten sonra topuk evresinde kenarların yarısı dahil olmak üzere 10 sıra sık iğne örüyoruz bileğe istikbal şekilde olacak. Her iki kenardan ip seklinde bağları da ördükten sonra burun kısmına geçiyoruz. Burundan ortalayarak her iki kenarda da 14’er ilmek olacak şekilde toplamda 28 sık iğne örüyoruz. Sıra sonucunda 2 sık iğne çoktan örerek burunda toplama birleştirme prosedürü yapıyoruz. 14 ilmek örerek meydana geldiğimizde 2 ilmek atlayıp 3. Ilmeğe batarak tekrar 14 ilmek sık iğne yapıyoruz. Bu şekilde toplamda 11 sıra olarak burun bölümünü örüp bitiriyoruz ve en son başka renk ip ile kenarlarda sık iğne uygulayarak modelimizi tamamlıyoruz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.