El Yapımı Örgü Çanta

23.08.2022
579
El Yapımı Örgü Çanta

El Yapımı Örgü Çanta

Tığ işi örgü modellerinden gerçekte daha evvelce değişik modelde kullandığımız bir örnekten çanta örüyoruz. Virüs şal modellerinde kullandığımız bir örnek. Bu kez kalın ip ve kalın tığ kullanarak örgü çanta modellerine uyarladık. Yine aynı örneği bebek battaniyesi modellerinde, örgü paspas modellerinde de kullanmıştık. Örgü çanta olarak da çok güzel bir düşünce olmuş. Ve çok güzel durmuş. Sizde çanta olarak örmeyi düşünebilirsiniz. Tığ işi kare motiften çanta ördük. Örgü plaj çantası modelleri, alış veriş çanta modelleri, market – piyasa çantası, hobi çantası olarak kullanabiliriz. Çok şık çok güzel ve gerektiğince kullanışlı.

Örgü çanta modellerinde daha evvelce değişik örgülerde kullandığımız motifleri, örnekleri kullanabilirsiniz. Yine tığ işi çanta modellerinde kullanacağımız çoğu ip çeşidi var. Penye ipler, makrome ipleri, kordon ipler, pamuklu ipler, kağıt ipler gibi. Örneğin rafya ipten örgü çanta modeli bir tür kağıt ip kullanarak ördüğümüz örgülerden. Az sonra öreceğimiz çantaya benzer olarak penye ip örgü modelleriyle ördüğümüz bir modelimiz var. Tarifine zikzak çanta yapımından ulaşabilirsiniz. El yapımı örgü çanta amacıyla tanıma geçiyoruz.

3,5 mm tığla kalın ipler kullanarak ördüğümüz kare tabanlı bir çanta örüyoruz. Örmesi eğlenceli kullanması eğlenceli modellerden. Adım ismim nasıl örüldüğünü videodan izleyeceğiz. Yabancı örgü modellerinden. Örgünün dili aynı bulunduğu amacıyla ben ellerini takip ederek örüyorum. Çünkü dil bilmiyorum. Sizlerde şayet dil bilmiyorsanız öyle yapabilirsiniz.

https://youtu.be/-EFvQUCCucQ

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.