Ekose Battaniye Nasıl Örülür?

02.12.2020
1.828
Ekose Battaniye Nasıl Örülür?

Ekose Battaniye Nasıl Örülür?

Diz battaniyesi, bebek battaniyesi, yatak örtüsü olarak örülecek, kullanılacak harika bir battaniye. TV karşısında çayınızı, kahvenizi yudumlarken battaniyeniz size eşlik edecektir. Çocuğunuz uyuduğunda derhal üstüne kendi ördüğünüz battaniyeyi örtebilirsiniz. Ekose örgüleri yalnızca battaniye olarak değil değişik örgü modelleri ve yapılışlarında da kullanabilirsiniz. Şapka, boyunluk, paspas, panço, atkı gibi örgülerinizde kullanabilirsiniz. Ekose panço nasıl örülür evvelceki yazılarımızda yer alıyor. Kış amacıyla mevsimlik kullanmak amacıyla kendinize, çocuklarınıza pançolar örebilirsiniz. Ekose şapka yapımı az sonra paylaşacağımız battaniye renklerinde, battaniye ile aynı teknikle örülen bir şapka. Kırmızı, siyah, krem renklerle de çok güzel oluyor. İskoç şal modeli nasıl yapılır sizlerle paylaşmıştık. Farklı tarzda oluşturulan bir ekose. Daha basit. Battaniye olarak örüp kullanmak çok kullanımı basit olmayabilir. Ekose ile çoğu örgü yapabileceğimizden bahsetmiştik. Bu yıl ekoseler çok moda. Örgü etek olarak da örüp kullanabileceğiniz, hırka modelleri olarak da kullanabileceğiniz ekose battaniye nasıl örülürden yola çıkarak değişik örgülerde de kullanacağınız modelin yapılışına geçelim.

Ekose Battaniye Yapılışı

% 100 akrilik iplerle örülmüş harika bir battaniye. Gri, siyah, krem kullanılmış. Gri, sarı, krem tonları ile de ekoseler örebilirsiniz. İpler 2 kat yapılmış ve 10 mm tığ kullanılmış. Battaniyeyi trabzanlarla örüyoruz.
Battaniyenin kenarını püsküllerle süslüyoruz. Videoda trabzanları alttan alarak yapıyor. Yani ilmekleri alttan alıyor. Siz bildiğiniz şekilde örebilirsiniz. Ben üstten alarak yapıyorum. Örmesi basit ve zevkli bir örnek. Örgüye yeni başlayanlarda videodan takip ederek basitlıkla örebilirler. Eğer aklınıza takılan bir husus olursa bizlere sorabilirsiniz. Battaniyeyi ilk defa örecekseniz evvelce ufak bir parça olarak başlayabilir modeli iyice kavradıktan sonra dilediğiniz ölçülerde örebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.