Çeyizlik Çok Kolay Yelek

11.06.2023
136
Çeyizlik Çok Kolay Yelek

Çeyizlik Çok Kolay Yelek

Günümüze pek kullanılmasa da geçmişte çeyizlik dantel görüntülü yelek modelleri yeni gelinler doğrulusunda gerektiğince sık tercih ediliyordu. Örmeyi bilen anneler kendileri örüp kızlarının çeyizlerine koyarları, örmeyi bilmeyenler de çevresindekilere ördürmekte bulurdu çareyi.

Çeyizlik yelek modellerinde genelde simli gri açık sarı ya da kara tek renk ipler tercih ediliyordu ve önüne bir düğme ile yelek tamamlanıyordu.
Hayatım Örgü Youtube Kanalı anlatımı ile bugün çok basit bir çeyizlik yelek modelini beğeninize sunuyoruz. Anlatım videosu yardımıyla yeleği yapar iken zorlanacağınızı hiç düşünmüyoruz.

Yeleği yapar iken kullandığınız ipin dokusuna göre yeleği yazlık ya da mevsimlik olarak ayarlayabilirsiniz. Biz %20 yün sahibi olan bir ip kullandığımız amacıyla kış mevsiminde kullanıma da ideal oldu.

Yeleği yapar iken anlatım videosunda 3,50mmlik bir tığ kullanıldı. Sizler kullandığınız ipin dokusuna ve el ölçülerinize göre tığ numarası seçimi gerçeklştirmeyi unutmayın.

Anlatım videosunda 42/44 vücuda ideal boyutlarda yelek hazırlanmıştır. Kullandığınız ip ya da tığ ölçülerinde farklılık olursa, aynı ölçülerde örseniz bile vücutta farklılık olacağını göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.

Diğer bütün detaylara anlatım videosunu izleyerek ulaşabilirsiniz. Bu anlatım videosu ve modeli amacıyla Hayatım Örgü Youtube Kanalına teşekkürlerimizi iletiyoruz. Videoyu beğenip kanala abone olarak bunun gibi videoların devamı amacıyla destek olabilirsiniz.

Çeyizlik Çok Kolay Yelek Modeli Anlatım Videosu ;

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.