Bon Bon Şekeri Örgü Bebek Hırkası

09.12.2020
2.962
Bon Bon Şekeri Örgü Bebek Hırkası

Bon Bon Şekeri Örgü Bebek Hırkası

Bon Bon şekeri diye adlandırılan örgü yöntemi ile bebek hırkası yapımı. Bebek hırkası yapılışları arıyorsanız bu örneği çok beğeneceksiniz.

Nesrin Tabanoğlu hanım bon bon şekeri örgü modelinin bebek hırkasına uyarlanış biçimini göstermiş. Çok da güzel göstermiş. İki şiş ile bebek hırkaları amacıyla oluşturulan bon bon şekerler çok şirin göstermiş. Kız ya da erkek bebekleriniz amacıyla hırka gerçekleştireceğiniz vakit bon bon şekeri örgü modelini tercih edebilirsiniz.

Bebek hırkası sayıları alttaki resimlerde verilmiştir. Ön doğrultu arka doğrultu açıklayıcı olarak yayınlanmıştır. Yine de aklınıza birşey takılırsa sorabilirsiniz.

HIRKANIN ÖN BAŞLAMA SAYISI =55 İLMEK 5 haroşa 1 düz 17 haroşa 1 düz 6 haroşa 1 düz 6 haroşa 1 düz başka ilmekler haroşa ARKA = 95 İLMEK 37 haroşa 1 düz 9 haroşa 1 düz 9 haroşa 1 düz geriye kalan ilmekler haroşa aynı on gibi örülüyor KOL =45 ilmek başla haroşa ör yanlardan arada artır her iki doğrultutan 3 er ilmek kes 10 ilmek kalana kadar 1 ilmek eksilt basit gelsin

HIRKA ARKA =95 İLMEK ile başla 37 ilmek haroşa 1 düz 9 haroşa 1 düz 9 haroşa 1 düz kalan ilmekler haroşa sağ ve sol düz ilmeklerin yanından 5 haroşa da 1 er eksilt kol altı kesimi 3 1 1 1 olarak kes KOL =45 ilmek başla yalnızca haroşa örülecek 10 haroşa esnasında sağ ve sol doğrultutan 1 er ilmek artırarak ör koltuk altına gelince sağdan ve soldan 3 er ilmek eksilt daha sonra 10 ilmek kalana kadar iki doğrultutan 1 er ilmek kes basit gelsin.

https://youtu.be/B_rPSM52E5o

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.