Bebeklere Renkli Örgü Modeli

Bebeklere Renkli Örgü Modeli

Renkli örgü modelleri genelde bebekler amacıyla sık sık kullanılır. Ama bugün erişkin örgülerine çok ideal olan bir renkli örgü modeli paylaştım. Genellikle erkek süveter modeli ya da erkek hırka modeli olarak kullanabileceğiniz renkli bir örgü modeli hazırladım. İster iki renk ile çalışın ister evdeki kalan ipleri değerlendirmek amacıyla rengarenk çalışın. Kullanacağınız yere göre buna siz karar verin.
İlk olarak sizlere iki renk ile çalıştığım modelin resmini göstermek istiyorum. Mavinin güzel bir tonu ile beyaz rengi birleştirerek çalıştığım modeli erkek süveter modeline çok yakıştırdım. Erkek çocuk örgüleri amacıyla bu modeli kullanmanızı tavsiye ederim. Renkli örgü modelleri erkekler amacıyla süveter yapımına daha çok yakışmaktadır. Model ilk bakışta karışık gelebilir ama örmesi çok kolay. Bebek örgüleri amacıyla evde kalan ipleri değerlendirebileceğiniz hoş bir model olduğunu söyleyebilirim.
Zikzak görüntülü bir model ve dilerseniz bu zikzak desenlerini daha büyük olarak çalışabilirsiniz. Model 4 ilmek ve katları ile yapılıyor. Önce lastik hazırlayın. Sonra örgünün arka esnasında bütün ilmekleri ters olarak örün. Ön sıraya geçince renk değiştirin. İlk kıyı ilmeğini düz olarak örün. Sonra ipi örgünün arka yönüne alıp 3 ilmeği örmeden atlatın. Bir ilmek düz örüp ileri 3 ilmeği örmeden atlatarak sıra süresince bütün ilmekleri örün. İlmekleri atlatırken yönünü dönüştürerek başka şişe geçirin.
Örgünün arka sırasına geçince önceki sırada örmeden atladığımız 3 ilmeğin tam ortasındaki ilmeği yine örmeden atlatırken başka iki adedini ters olarak örün. Böylece bir ilmek örmeden atlatıp 3 ilmek ters örmüş olacaksınız. Örgünün ön sırasına geçince bu defa bütün ilmekleri atlamadan hepsini düz olarak örün. Bu sırada örmeden atlanan ilmekleri yönünün düzgün olmasına ilgi edin. Yoksa model kendini göstermez.
Örgünün arka sırasına geçince bütün ilmekleri ters olarak örün. Her renk 4 sıradan oluşuyor. Modelde rastgele bir kaydırma yapılmıyor. Kaç adet renk kullanırsanız kullanın sıksık aynı şekilde modeli yine etmeniz gerekiyor. Ön sıraya geçince yine renk değiştirip ilk ilmeği düz olarak örün. Sonraki 3 ilmeği örmeden atlatın. Aynı ilk başlangıçta oluşturulan işlemleri yinelayarak örgüye devam edin.
Bu modeli daha büyük desenli olarak gerçekleştirme isteyenler 6 olan ilmek miktarını 8 ya da 10 ilmek ve katları şeklinde kullansınlar. İlmek adedi artınca örgünün toparlama ihtimalide yükselir bunu da göz önünde bulundurun.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.