Bebek Şapkası Yapımı

22.09.2022
396
Bebek Şapkası Yapımı

Bebek Şapkası Yapımı

Kolay örgü modelleriyle devam ediyoruz. Bebek hırka modellerinden, bebek yeleklerinden, bebek battaniyesinden ip arttığında ya da grup olarak örmek istediğimizde gerçekleştirme isteyeceğimiz tığla basit şapka modellerinden bir model. Yine su taşı örneğinden örülmüş. Su taşı her modele çok yakışan basit bir örnek. Şallarda, dantel modellerinde ve çoğu örgüde kullanıyoruz. Bugün bere modellerinde kullanacağız. Takım olarak da başka örgülerinizle kullanabilirsiniz. Patiklerden, şapkalardan meydana gelen güzel bir grup bebeklere çok yakışacaktır. Hatta bebek görme hediyesi olarak da örülebilir. Çok hoş örülmüş. Sizde bebek şapkası yapımını örebilir. Üzerini incilerle, ufak çiçeklerle, kurdelelerle süsleyebilirsiniz.

Bebekler amacıyla kullanacağımız birkaç örgü şapka modellerine değinelim. Daha sonra yeni tarifimize geçeriz. Bebekler amacıyla öreceğimiz modelli şapkalardan biri ponponlu bebek şapkası yapımı. Hem erkek bebekler amacıyla hem de kız bebekler amacıyla uygun. Yeni doğan bebek şapkası örgü modeli ise vatan dışında çok tanınmış olan bir model. Son olarak bahsedeceğimiz model ise Peter Pan beresi. Peter Pan beresi basit nasıl yapılır anlatımından detaylara ulaşabilirsiniz.

Su taşı örneğiyle bebekler amacıyla mükemmel bir şapka ördük. Hem mavi renkle hem de pembe renkle ördüğümüzde nasıl durduğunu göreceğiz. Böylece renk konusu ile ilgili düşünce edinmiş olacağız. Daha sonra istediğimiz renklerde şapkayı basitçe örebiliriz.

Çok güzel gözüküyor değil mi. Eminim yapılışını merak ediyorsunuz. O durumda derhal altta tespit edilen videoya geçelim. Böylece bebek şapkası yapımını öğrenmiş oluruz.

https://youtu.be/tayA9Pv5xvk

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.