Bebek Battaniyesi Örneği Yapımı

14.04.2022
99
Bebek Battaniyesi Örneği Yapımı

Bebek Battaniyesi Örneği Yapımı

Bebek battaniyesi modellerinde tekrar çok güzel bir numune anlatımıyla devam ediyoruz. Şişle ördüğümüz bebek battaniyesini istediğiniz ölçülerde örebilirsiniz. Bebek battaniyesi örneği yapımında batik ipler kullandığınızda kendinden desen oluşacak ve çok hoş duracaktır. Yine alçakta anlatacağımız bebek battaniyesinde tek renk iplerde kullanabilir örneğin beyaz gibi üzerini örgü çiçek modelleri, örgü aplike modelleri, ponponlar, el nakışı modelleri, kanaviçe etamin numuneleri gibi desenlerle süsleyebilirsiniz. Battaniye amacıyla tekrar değişik iplerde kullanabilirsiniz. Kalın ipler ve kalın şişlerde de örebilir yumuşacık battaniyeler örebilirsiniz. Kadife ipten bebek battaniyesi bu modelde de çok güzel durur. Örgü bebek battaniyesi modelleri anlatımlı numune ortadan başlayıp dışa doğru gelişen modellerden. Bu yüzden boyutlarını ayarlamak basit olacaktır. İdeal olarak bebek battaniyesinde 90 x 90 cm ebatları kullanılıyor. Ama bu ölçüler tamamiyle tercihe bağlı. Tığ işi battaniye ya da şiş örgü battaniye yada motifli battaniye olsun ölçüleri istediğimiz gibi ayarlayabiliriz. Anlatımlı örgü bebek battaniyesi modelleri amacıyla anlatıma geçelim.

Alize burcum batik ve 4 mm şişle çok hoş bir battaniye tanımı hazırladık. Battaniyeyi isterseniz çift doğrultulu olarak kullanabilirsiniz. Arkasına astar geçirmeden kullanılabilecek bir model. Bebe yünlerinde batik iplerle örebiliriz. Evde olan parça iplerle örebiliriz. Böylece atıl dolap içlerinde, kanepe altlarında bekleyen iplerden kurtulmuş oluruz.

Rengiyle, modeliyle çok güzel duran bir battaniye. Tarifi ise baştan sona detaylarıyla videoda yer alıyor. Türkçe video anlatımlı. Eğer hazırsanız bebek battaniyesi örneği yapımını videodan izleyelim.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.