Bebek Battaniyesi Örgü Yapımı

21.09.2020
1.224
Bebek Battaniyesi Örgü Yapımı

Bebek Battaniyesi Anlatımlı Örgü Modelleri

Tığ işi örgü modellerinden sizlere düşünce verecek bir çalışma daha. Bebek battaniyesi örgü örneği hazırladık. Birkaç değişik tığ işi örgü örneklerinin birleşiminden meydana gelen bir battaniye. Bebek battaniyesi tariflerimize görülmemiş bir düşünce daha ekliyoruz. Parça ipleri, kalan ipleri değerlendirmek amacıyla çok güzel bir düşünce. Tunus işi örgü modellerinden, popcorn örgü modellerinden meydana gelen tekniklerle örülmüş hepsi birbiri ile harmanlanmış bir battaniye. Örgü yatak örtüsü modelleri olarak da örüp kullanabilirsiniz. Bebek battaniyesi olarak da çok şık duracak. Daha evvelce benzer tarzda örgü bebek battaniye modelleri tanımı hazırlamıştık. Bayıldığım çok güzel örneklerden. O modeli de keyifle örebilirsiniz. Şeritler örülmüştü ve üstüne işlemeler yapmıştık. Kadife tip battaniye modelleri de bebek battaniye modellerinde çok tercih ediliyor. Sizlere düşünce verecek kadife ipten bebek battaniyesi galerisi hazırlamıştık. Daha çok modelimiz var. Hepsine evvelceki yazılardan ulaşabilirsiniz. Bebek battaniyesi anlatımlı örgü modelleri tanımıne geçelim.

Bebek Battaniyesi Örgü Yapımı

Bebek battaniyesi anlatımlı örgü modelleri amacıyla tığ işinden çoğu değişik teknik kullanıyoruz. Popcornlar, sık iğneler, tunus işi zikzak modeli gibi. Sizde sevdiğiniz beğendiğiniz örnekleri bir araya getirerek battaniyeler, hırkalar örebilirsiniz. Paspaslarda güzel olur. El emeği göz nuru örgü modelleri ve yapılışları sizlerin ellerinden çıktığı vakit çok güzel olacaktır. Battaniyenin kenarını püsküller ya da değişik süsleme örnekleri ile tamamlayabilirsiniz. Battaniyenin yapımında % 100 pamuklu bir iplik kullanılmış. Battaniye amacıyla istenilen ölçülerde uzun şeritler örülmüş.

Sonrasında bu parçalar dikerek ya da karşılıklı sık iğne ile birbirine eklenmiş. Bütün aşamalar bu kadar. Oldukça basit bir battaniye. Sizde sevdiğiniz örgü örneklerini kullanarak battaniyeler örebilirsiniz. Şiş örgü örnekleri ile bu tarz bir battaniye de güzel duracaktır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.