Bayan Yelek Kaç İlmekle Örülür

21.03.2020
1.117
Bayan Yelek Kaç İlmekle Örülür

Bayan Yelek Kaç İlmekle Örülür
Bugün öyle bir model hazırladım ki hem bayan yeleklerine hemde erkek örgülerine ideal olacaktır. Modeli çalışırken hem bayanlara hemde erkeklere ideal olacak bir renk seçtim. Böylece nasıl olacağını gözünüzde canlandırabilirsiniz.
Bu modelin birkaç yapım biçimi var. Ben aralara ikişer adet ters ilmek koyarak yaptım. İstenirse ters ilmek koymadan yan yana modeli uygulayabilirsiniz. Modeli tek sıra kullanıp baklava dilimi biçiminde devam ettirebilirsiniz.
Model 12 ilmekle yapılıyor. Benim gibi ters ilmek kullanmayı düşünüyorsanız iki adet daha ek etmeniz gerekiyor. Ben ilmekleri şişe takıp derhal örmeye başladım.
Modeli arka taraftan örmeye başladım. 2 ilmek düz 12 ilmek ters 2 ilmek düz 12 ilmek ters biçiminde devam edin. Ön tarafa geçince iki ilmeği ters örün. Düz ilmeklere gelince 4 ilmek düz örün.
Sonraki iki ilmeğin konumunu değiştirip ikisini de düz örün. Sonraki iki ilmeğin konumunu değiştirip düz örün. Kalan 4 ilmeği de düz örerek devam edin. Modeli arka taraftan ilmekleri aynen örerek tamamlayın. Tekrar ön tarafa geçince iki ilmeği ters örün.
Düz ilmeklere gelince bu defa 2 ilmeği düz örüp ileri iki ilmeğin konumunu değiştirip örün. İlk ilmekleri sağa doğru açıp ileri iki ilmeği sola doğru açın.
Bu şekilde evvelce modeli açarak devam edin. Sonra aynı şekilde modeli kapatarak devam edin. Bal peteği modeli ile yapıldığı amacıyla model biraz toparlayabilir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.