Ahududu Hırka Yapılışı

19.11.2020
2.970
Ahududu Hırka Yapılışı

Ahududu Kazak Yapılışı

Ahududu hırka yapılışından sonra sıra geldi ahududu kazak yapılışına. Çok güzel bir numune. İstediğiniz şekilde örebilirsiniz. Temel model kollarda ahududu örneğinin olması. Yapılışı gerektiğince kolay. Örgüye yeni başlayanlar da kolaylıkla yapabilirler. Belki numune evresinde biraz zorlanabilirler ama onuda rahat yapabilirler diye düşünüyorum. Ahududu örneği yapılışı göründüğü kadar zor değil. Ahududu örneğini şapka modellerinde, bebek örgü modellerinde kullanıyoruz. Atkı modellerinde kullanıyoruz. Örneğin ahududu atkı yapılışı çok güzel bir numune. Aynı örneği kızlarımız amacıyla hırka modellerinde de kullanıyoruz. Ahududu örgü çocuk hırka yapılışında güzel bir tanımı bulabilirsiniz. Bu kadar modelden bahsetmiş olduğumuz yeter. Şimdi ahududu kazak yapılışına geçelim.

Ahududu Kazak Nasıl Yapılır?

Ahududu kazak yapılışı amacıyla ince ipler, kalın ipler kullanabilirsiniz. Düz örgü modelleri yapabilirsiniz.Haraşo örgü modelleri yapabilirsiniz. Tercih tamamiyle sizin. Hepsine misaller göreceğiz. Yeşiller, kırmızılar, pembeler, griler, sarılar… Her renge numune göreceğiz. Kendi bedeninize göre ilmek hesaplayabilirsiniz. İlmek hesabı nasıl yapılır kısa bir video ile altta bulabilirsiniz.

Ahududu hırka amacıyla ön ve arkalar amacıyla evvelce lastik örüyoruz. İstediğiniz uzunlukta. Daha sonra dilerseniz haraşo örgü, dilerseniz ön sıradan düz arka sıradan ters örerek düz örgü örneğini kurabilirsiniz. Hiçbir kesme prosedürü yapmıyoruz. Kollar amacıyla ahududu örneğini kuruyoruz. Ahududu kazak yapılışı bu şekilde oluyor. Yaka amacıyla bütün parçaları birleştirdikten sonra ilmek toplayıp tekrar lastik örüyoruz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.