Afrika Menekşesi Örgü Çanta Yapımı

11.06.2022
95
Afrika Menekşesi Örgü Çanta Yapımı

Afrika Menekşesi Örgü Çanta Yapımı

Örgü modelleri ve yapılışlarında bugün daha evvelce bebek battaniyesi modellerinde kullandığımız bir motiften çanta yapılışı hazırladık. Örgü çanta modellerinde yeni numuneyleri paylaşmaya devam ediyoruz. Esasında çanta herkezin bildiği motiften oluşuyor. Daha evvelce bu numuneyle örgü paspas modelleri, örgü bebek battaniyesi modelleri ördük. Örgü hırka modellerinde kullandık. Tığ işi kırlent modelleri ördük. Şimdi ise çanta yapılışında kullanacağız. 3 renkle uygulanmış durumunu de göreceğiz. Beğendiğimiz renk düzenleriyle afrika menekşesi örgü çanta yapımını tamamlayabiliriz. Afrika menekşesi örgü çanta yapımına geçmeden evvelce aynı motifle ördüğümüz değişik modellerin anlatımlarından bahsedelim.

İlk olarak bahsedeceğimiz model bebek battaniyesi olacak. Altıgen bebek battaniyesi modeli ismim ismim resimlerle tanımını paylaşmıştık. İnceleyerek hem motifin yapılışını hem de battaniyenin yapılışını öğrenebilirsiniz. Motifli örgü top nasıl yapılır paylaştığımız projeler arasında. Yine aynı motifi kullanmıştık. Örgü çanta modellerinde altıgen motiflerle ördüğümüz bir çanta hazırlamıştık. Yapılışına ise 7 motiften örgü çanta yapılışından öğrenebilirsiniz. Sıra geldi çantanın yapılışını öğrenmeye.

Bildiğimiz bir motif. Daha evvelce çoğu renk düzeninde o kadar çok battaniye ördük ki. Hatta bende bebeğim olacağını öğrendiğimde ilk ördüğüm örgülerden. Aynı motiften pembe, sarı ve yeşil renklerinde tabi beyazı unutmayalım battaniye örmüştüm. Nako lüks minnoş ve 2,5 mm tığ kullanmıştım. Şimdi aynı motiften kalın iplerle çanta öreceğiz. Motifleri ise alttaki gibi renk düzeninde kullanacağız.

10 motiften çantayı tamamlıyoruz. Bittiğinde ise alttaki gibi görünecek.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.