Yeni İki Şişle Patik Yapılışı

23.09.2022
1.041
Yeni İki Şişle Patik Yapılışı

Yeni İki Şişle Patik Yapılışı

Şiş örgü modelleriyle devam ediyoruz. Sırada görkemli, göz alıcı güzellikte örgü patik modellerinden bir tanım var. 3lü saç örgüsü örneğini çoğu örgü modelleri ve yapılışlarında kullanmıştık. Bugün patik modellerini örmek amacıyla kullanıyoruz. Yan yana düşünemediğimiz iki renk ile birbiri ile uyumsuz renklerin bir araya gelmesi ile oluşmuş iki renkli örgü modellerinden mükemmel bir patik. Pembe ve yeşil kullanıyoruz. Neon renkleri örgü modellerinizde kullanabilirsiniz. Tıpkı az sonra paylaşacağımız şiş örgü örnekleriyle ördüğümüz patik gibi.

Havalar yavaştan soğukluğunu hissettirmeye başladı. Patik sezonu yaklaşıyor. Kış gelmeden kendimize en güzel patik modellerini örelim. Kızlarımızın, oğullarımızın çeyizlerine hiç görülmemiş patik modellerini örelim. Birazdan paylaşacağımız 2 şişle patik örneklerini kaçırmayın derim. Modası hiç geçmeyecek spor patiklerden. Daha evvelce de tekrar benzer tarzda patikler ördük. Örneğin yaprak desenli patik yapılışında kullandığımız örneği bebek örgülerinde kullanıyorduk. Patiğe de uyarlayınca görkemli oldu. Şimşek örgü patik yapılışı ise tekrar değişik örgülerde kullandığımız örneklerdendi. İki renkli olarak örgülerimizde çalışmıştık. Batik iple örmüştük. Patiğin yapılışında da tekrar batik ipler kullanabilirsiniz. Eğer hazırsanız iki renkli olarak çalıştığımız yeni iki şişle patik yapılışını yakından inceleyelim.

Saç örgülü, haraşolu ördüğümüz harika bir patik daha. Tek renk ya da iki renkli olarak çalışacağımız gösterişli patiklerden. İlmek adetlerini ayarlayarak genç kızlara, ufak kızlara, erişkin kadınlara örebilirsiniz. Patiğin yapılışında % 50 yünlü % 50 akrilik iplik kullanılmış. Şiş olarak ise saç örgülü kısımda 5 mm haraşolu kısımda 3,5 mm şiş kullanılmış. Patikte dikiş yalnızca arka kısımda bulunuyor. Görünmez dikişle diktiğimiz amacıyla ayağı rahatsız etmeyecek.

https://youtu.be/9gdhteWlMaU

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.