Tunus işi Tomurcuk Model Bebek Yeleği

19.04.2020
2.647
Tunus işi Tomurcuk Model Bebek Yeleği

Tunus işi Tomurcuk Model Bebek Yeleği
Tunus işi ile yapılmış olan yelek modelleri çok şık oluyor. Genellikle bebek ve çocuklar amacıyla çok şık yelek, hırka ve ceket modellerini tunus işi ile yapabilirsiniz. Bugün benim size göstermek istediğim papatyalı yelek modeli tekrar tunus işi ile yapılmış çok şık bir model.
Tunus işi kolay bulunduğu amacıyla bayanlar doğrulusunda çok seviliyor. Oldukça kolay bir şekilde gelişen tunus işi modelinin arasına eklenen detaylar ile harika örgü işleri elde ediliyor. Burada göstereceğim yelek modeli de tekrar kolay bir şekilde oluşturulan ama içerisine detaylar eklenen bir model.
Tunus işi yelek yapımı amacıyla 3,5 numara tunus tığı ve bebe yünü kullanılmış. Burada yelek yapılırken modelin yapımına başlanmış. Çekilen zincirlerden ilmek alınarak yaka alanının yapımına başlanmış.
Yeleğin evvelce yaka alanı gerçekleşiyor. Burada kol ve gövde kısımları amacıyla ayrımlar gerçekleşiyor ve bu şekilde yaka alanı tamamlanıyor. Daha sonra ise yeleğin gövde alanının yapılışına geçiliyor. Burada ise tekrar asli tunus işi yöntemi kullanılarak ilerleniyor.
1-2 yaş Bebek ölçüsünde #tunusişi Bebek yeleğini tomurcuk modeli ile uyguladım. Hem kız Bebek hem de erkek bebekler amacıyla yapabilir bir model☺️
İyi seyirler
Malzemeler:
1 adet 100 gr (320-340 m) beyaz ip
Tercihe göre renkli ipler
3-4 adet düğme
4 numara tığ

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.