Tunus İşi Harika Model Yapılışı

14.06.2021
370
Tunus İşi Harika Model Yapılışı

Tunus İşi Harika Model Yapılışı

Tunus işi harika model yapılışı örgü sevenlerin vazgeçemediği Tunus işi modelleri çoğu örgü modelinde kullanılmaktadır. Tunus işi tığ ve şiş örgü olarak geçmektedir. Çok sorulan sorular arasında şiş örgümü tığ örgü mü sorularına cevap arayanlar amacıyla Tunus şişi ya da Tunus tığ olarak iki terimde kullanılmaktadır. Uç alanı tığ şeklinde oluşu boy boyut uzun bulunduğu içersinde şiş terimi kullanılmaktadır.

Tunus işi denildiği vakit bebek yelekleri, battaniye yapılışları sıkça uygulanmaktadır. Sitemizde çoğu model sekmesini bulabilirsiniz. Battaniye, yelek, hırka, patik aradığınız model seçeneklerini yazımızdaki linke tıklayarak ya da sitemizi ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

Tunus işi harika model yapılışı
2 renk ip kullanımı

Elinize ve ipe göre tığ seçebilirsiniz.

Yapılışı: İlk olarak zincir sayınızı ayarlayalım, model 3 katları +2 zincir olacak şekilde ayarlayalı. Model anlatımında 23 zincir adedi ile anlatılmıştır.

Bütün zincirlerden ilmek çıkartalım sıra sonuna gelelim, ilmekleri toplarken iki zincir çekip üç ilmek beraber toplayarak sıra başına gelelim. Devamında ikinci renk ip ile devam ediyoruz, zincir aralarında ve üçünü beraber topladığımız ilmek içersinden ilmek çıkartarak sıra sonuna gelelim, aynı şekilde toplayarak sıra başına geliyoruz. Model kendini yineleyen modeldir. Detaylı anlatımı amacıyla videomuzu izleyerek uygulayabilirsiniz. Kolay gelsin.

Kanalımıza abone olarak yayınlanan videolardan haberdar olabilirsiniz arkadaşlar videolarımızın devamı amacıyla lütfen beğenip paylaşarak destek olmayı unutmamalısınız her vakit bulunduğu gibi sizi videonun yorumlar evresinde her türlü soru görüş tavsiye ve arzularınız amacıyla bekliyor olacağız yorumlarınız bizim amacıyla çok kıymetli bu yüzden bulunduğunca acele cevap vermeye çalışıyoruz şuandan basit gelsin.

Tunus işi, örgü ve el işleri, şiş örgüler hepsi ve daha çoğu amacıyla linke tıklamayı unutmamalısınızız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı amacıyla paylaşımlarınız gerektiğince kıymetlidir.

Tunus işi harika model yapılışı

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.