Tığ İşi Motif Modelleri Yapılışı

13.08.2022
563
Tığ İşi Motif Modelleri Yapılışı

Tığ İşi Motif Modelleri Yapılışı

Tığ işi örgü modellerinden görülmemiş bir motif yapılışı hazırladık. Motifleri tek başına ya da birbirine ekleyerek çoğu modelde kullanabiliriz. Örneğin yazlık örgü modellerinde kullanabiliriz. Yada etol şal modellerinde kullanabiliriz. Tek motif olarak örüp ve renk renk örüp örgü bardak altlığı modellerinde kullanabiliriz. İki değişik renkle örülmüş hallerini de göreceğiz. İnce alize iplerle şal yapılışında kullanabiliriz. Ancak bu kez ince bir ip bulunduğu amacıyla motifin ebatı ufak olacaktır. Örneğin düz trabzanlarla, kafeslerle hırka modelleri, yelek modelleri örüp alt bölümünü tığ işi motif modelleri yapılışıyla süsleyebilirsiniz.

Daha evvelce yuvarlak bir motif paylaşmıştık. Bardak altlığı, duvar süsü modelleri, örgü paspas gibi çoğu yerde kullanıldı. Eğer yapılışını merak ediyorsanız tarifine örgü modeli yuvarlak lila yapımından ulaşabilirsiniz. Örneğin aynı motifle çok güzel dantel yatak örtüsü, bebek battaniyesi örülmüştü. Ara motif olarak sarfedilen örneği az ileri motifte de kullanabilirsiniz. Çiçek motifli dantel yapılışını dantel runner modellerinde de kullanabilirsiniz. Çok hoş olacaktır. Örgü modellerinde çoğu yerde değişik tasarımlarda kullanacağımız bir motif. Tığ işi motif modelleri yapılışını inceliyoruz. İyi seyirler.

Çok güzel gözüküyor değil mi. 2 mm tığlarla örülmüş yuvarlak bir motif. Birçok örgüde kullanacağımız mükemmel bir örnek. Yepyeni tasarımlarda yuvarlak motifi kullanabiliriz. Lif ipleriyle örüp motifli bir lif tasarlayabiliriz. Bardak altlığı, amerikan servis, masa örtüsü, peçetelik gibi bir çok model örebiliriz. Biraz hayal kuvveti yeterli.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.