Şişle Kolay Uzun Lif Yapılışı

17.08.2022
2.687
Şişle Kolay Uzun Lif Yapılışı

Şişle Kolay Uzun Lif Yapılışı

Lif modellerinden şişle ördüğümüz bir örnek olarak yapılışıyla devam ediyoruz. Şişle basit uzun lif yapılışı hazırladık. İki renkli lif modelleri ya da tek renk lif modelleri olarak öreceğiniz kullanımı basit liflerden. Şiş örgü örneklerinden çoğu örneği lif yapımında kullanabiliriz. Örneğin haraşo örgü modelleri, pirinç örgü modelleri gibi. Örneğin şişle uzun lif yapımı pirinç örneği ile yapılmış basit lif modellerinden. Diyarbakır işi lif modeli yapılışı tekrar uzun ve şişle örülmüş örneklerden. Şişle ördüğümüz basit örgüde kullandığımız modeli kare lif modelleri, dikdörtgen lif modelleri ve kese lif modellerinde kullanabilirsiniz. Hatta bu 3 lüden aynı renklerle örerek grup lif modelleri yapabilirsiniz. Şişle basit uzun lif yapılışı amacıyla hazırladığımız videoya geçelim.

Şişle basit lif yapımı hazırladık. Uzun lif modellerinden. Yavaş yavaş artırıp daha sonra keserek biçim sunduğumuz basit liflerden. Şişle basit uzun lif yapılışında 2 renk kullanıyoruz. YumUşak iplerle erişte lif modelini örüp kullanabiliriz.
Gri sarı, kırmızı beyaz, beyaz yeşil, beyaz sarı, mor sarı, mor pembe gibi çoğu rengi uyarlayarak örebileceğimiz liflerden. Beyaz renk amacıylae her rengi karıştırabiliriz. Her renkle uyumlu olacaktır. Eğer basit bir lif örmek istiyorsanız aynı vakitte kullanımı basit da olsun diyorsanız derhal şişle basit uzun lif yapılışına geçebiliriz. İyi seyirler.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.