SEVGİLİLER GÜNÜNE ÖZEL KAZAK

15.02.2022
721
SEVGİLİLER GÜNÜNE ÖZEL KAZAK

SEVGİLİLER GÜNÜNE ÖZEL KAZAK

Kış ayları geldiği zaman çocukların soğuktan korunması amacıyla kazak arayışları da başlar. Elbette bu kazaklar hazır alınabileceği gibi çocuğunuza kendi ördüğünüz kazağı giydirmek sizin amacıyla daha sevinç verici olacaktır. Örgü çocuk kazak ve modeli istiyorsanız alçakta nasıl gerçekleştireceğiniz anlatılmaktadır:

Yapılışı
♥ Arka gövde içen 60 ilmek başlanır ve üç santim haraşo örülür ve düz örgüye geçilir.
♥ Beden boyu yirmi santim örüldükten sonra kol evi eke taraftan altışar defa birer ilmek kesilir.
♥ Beden boyu otuz iki santime geldiği zaman omuz amacıyla iki taraftan on beşer ilmek iki seferde, başka sırada ortada kalan on sekiz ilmek tek seferde kesilip bitirilir.
♥ Ön gövde amacıyla altmış ilmek başlanarak arka vücuda benzer şekilde örülür.
♥ Bedenin boyu yirmi sekiz santim örüldükten sonra kazağın yakası amacıyla ön ortadan sekiz ilmek kesilip örgü iki parça halında devam edilir.
♥ Yakanın iki doğrultusunda her sırada iki ve son sırada bir ilmek üzere toplam beş ilmek kesilir. Bedenin boyu otuz iki santim olduğunda on beş ilmek iki santim haraşo örülerek tek seferde kesilip sol omuzda iki adet ilik açılır.
♥ Kollar amacıyla otuz altı ilmek başlanır üç santim haraşo örülür her iki taraftan iki sıra ara ile sekiz kez birer ilmek artış yapılıp elli ilmeğe ulaşılır.
♥ Yaka amacıyla şişe 63 ilmek örülür ve iki santim haraşo örülerek ilmekler tek seferde kesilir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.