Penye İpten Sırt Çantası Yapılışı

20.05.2020
3.846
Penye İpten Sırt Çantası Yapılışı

Penye İpten Sırt Çantası Yapılışı
Kendi sırt çantanızı evde kendiniz de örerek yapabilirsiniz. Peki, nasıl? Bunun nasıl yapılacağını Ayşenur Hanım videosunda çok güzel bir şekilde anlatıyor. Penye ipten tığla çok şık ve çok kullanımı kolay bir bayan sırt çantası örüyor.
Ördüğü çantada gerçeğini aratmayacak türden. Kilidi, püskülü ve özetle tasarımı ile yanınızdan ayırmayacağınız güzellikte. Aynı alttaki tığ işi örgü bayan çanta çalışması gibi.
Çalışmada 1,5 yumak penye ip gitmiş. 7 mm tığ ile örülmüş. Bunların yanısıra bir kilit sistemi ile püskülü asabilmek amacıyla de bir askı aparatı kullanılmış.
Penye İpten Sırt Çantası Malzemeleri
Tığla Penye İpten Şık Sırt Çantası Nasıl Örülür?
7 zincir çekilerek penye ipten çantanın tabanın yapımı ile işe başlanmıştır. Her penye ipten örgü çalışmasında bulunduğu gibi tekrar sık iğneli bir çalışma biçimi uygulanmıştır.
İlk evvelce tabanı örülmüştür. Ardından tabanının üstüne aynı şekilde yukarıya doğru örmeye devam edilerek çantanın yanları oluşturulmuştur. Sanki sepet örer gibi.
Sonra iki yanı içe doğru bükülüp eskiden çekilen uzun bir zincirle sabitlemesi yapılmıştır. Sonuç olarak penye ipten sırt çantasına bir form kazandırılmıştır.
Penye İpten Sırt Çantası Yapımı
Çantanın kapağı da tabanında bulunduğu gibi örülerek çantanın üst kısmına ek edilmiştir.
Ardından çantanın sırt askılığı örülüp çantanın gövdesine eklenmiştir. Bunun yanısıra kilit mekanizması da eklenerek örgü sırt çantası genel hatları ile tamamlanmıştır.
Son olarak bir püskül hazırlanarak askılık aparatı ile çantanın yanına iliştirilmiştir. Detaylı anlatımı ise alttaki videosunda.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.