Peluş Yakalı Haroşa Kolay Bebek Yeleği

20.11.2020
1.176
Peluş Yakalı Haroşa Kolay Bebek Yeleği

Peluş Yakalı Haroşa Kolay Bebek Yeleği

Haroşa örgü şiş örgü teknikleri ortamında en hoşuma giden numunelerden biri. Çünkü örmesi çok basit karışık teknikler lüzumtirmiyor hiç. Arkasını da önünü de aynı örüyoruz. Ve bunun neticesinde haroşa örgününü kendiliğindan meydana çıkan örgü deseni çok hoş duruyor. Genellikle haroşa örgü bebek patik modelleri, haroşa örgü yelek numuneleri ve haroşa hırka yapımı gibi işlerde çok güzel duran ve basit oluşturulan bir örgü modeli.

Haroşa örgü gerçekleştirme amacıyla örgü uzmanı olmaya lüzum yok. Düz örgü yada ters örgü gerçeklştirmeyi biliyorsanız derhal elinize iki şiş alıp örmeye başlayabilirsiniz. Hatta hiç örgü bilmeyenler amacıyla daha evvelce geniş çe yapılışını anlattığımız

Adlı konumuza bakarak direk haroşa örgü yapılışı ile ilgili kendinizi geliştirebilirsiniz. Daha eskiden sizlere haroşa örgü ile oluşturulan bir çok örgü çalışması paylaştım. Aşağıda onlardan bir kaçına numune vereceğim sizler amacıyla.

Peluş yakalı haroşa bebek yeleği yapımı amacıyla 2 adet kartopu Lamb’s Wool marka birip kullanacağım. Tabi siz diğer ipte kullanabilirsiniz. 4 Numara da şiş kullanacağım.

Haroşa örgü yelek yapımı işine yeleğimizin arka doğrultuını yaparak başlayacağız. Yeleğimiz üç parçadan oluşacak. Arka doğrultu amacıyla 64 ilmek çekerek örgümüze başlıyoruz. Bu 64 ilmeği 20-24-20 şeklinde üçe bölüyoruz. Bölüyoruz derken örgü işareti ile işaret yerleştiriyoruz 20 şer ilmekler haroşa yeleğimizin birer yaka alanı olacak.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.