Örgü Şapka Yapılışı

10.09.2020
2.885
Örgü Şapka Yapılışı

Peluş Şapka Modelleri ve Yapılışları

Bebekler amacıyla yetişkinler amacıyla harika şapka modelleri ve yapılışları derledik. Boyutları ayarlayarak ve desen farklılığı yaparak her yaşa göre ayarlayıp örebilirsiniz. Bere modellerini ayıcıklı, tavşanlı, lamalı gibi çoğu modelde örebilirsiniz. İsterseniz hiç bir hayvan figürüne benzetmeden yalın olarak örebilirsiniz. Anne kız, anne oğul şapkalar örerek takımlar oluşturabilirsiniz. Kürklü ipler, peluş ipler ile örüyoruz şapkayı. Aynı teknikle örülmüş örneklerde derledik sizlere. Kendiniz amacıyla yalın çocuklarınız amacıyla figürlü şapkalar örebilirsiniz. Çocuklarda figürlü şapkalar çok güzel çok sevimli duruyor. Kurabiye canavarı şapka yapılışı mavi renk sakallı iplerle örülmüş bir örnek. Bebek şapka modellerinde panda şapka yapılışını düz classic iplerle ya da peluş iplerle örebilirsini. Peluş ipler biraz kalın bulunduğu amacıyla ölçüler değişecektir. Buna ilgi ederek örebilirsiniz. Tığ işi örgü modelleri ile şiş örgü modelleri ile örülmüş çoğu tarifimiz var. Şimdi peluş şapka modelleri ve yapılışlarını inceleyelim.

Örgü Şapka Yapılışı

Videolu anlatımla örgü şapka yapılışı derledik. Çok güzel modeller ve üstüne dilediğiniz gibi uyarlayabilirsiniz. Şapkanın yapılışında alttaki gibi peluş iplikler kullanacağız. İpimizle ideal normal iplikler. Aynı vakitte 4,5 mm tığ ve 12 mm tığ kullanılmış.

Peluş Şapka Modelleri ve Yapılışları 36

Şapkayı örmek amacıyla videoda peluş iplikle 12 mm tığ ile 30 zincir çekip halka oluşturularak başlanmış. Üzerine 30 sık ine yapalım. Yetiştin ebatı amacıyla 14 tur 30 sık iğne olarak örelim. Çocuk ebatı amacıyla 22 zincir çekiyoruz, gençler amacıyla 28 zincir çekiyoruz. Sık iğne miktarını ise çocuk amacıyla 9 tur, gençler amacıyla 11 tur örüyoruz. Sonla 4.5 mm tığ ile lastik bölümünü örüyoruz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.