Örgü Peçetelik Yapımı

02.12.2020
3.156
Örgü Peçetelik Yapımı

Örgü Peçetelik Yapımı Anlatımlı

Yine güzel bir tığ işi örgü modeli. Sizlere çok iyi herkezin bildiği bir örgü modeli ile örülmüş örgü kare peçetelik yapımı hazırladık. Evde kalan ipleri değerlendirmek amacıyla çok güzel bir fikir. 2 model paylaşımı yapacağız. Siz beğendiğiniz modeli örebilirsiniz. 1 modelin yapılışı var hem şemalı hem de videolu anlatımlı olarak öteki ise hanım dilendi bey beğendi motifi ile örülmüş. Peçetelerinizin boyutlarına göre örebilir ve keyifle sofralarınızda kullanabilirsiniz. Beğendiğiniz motiflerle örgü peçetelik yapımı anlatımlı örneklerini örebilirsiniz. Örmesi çok eğlenceli olacak. Hem parça, birbirine karışmış iplerden kurtulacağız hem de şık bir peçeteliğimiz olacak. Örgü peçetelik yapımı amacıyla daha evvelce paylaştığımız tavuk modelini de örebilirsiniz. Çok sevimli bir örnekti. Pasta şeklinde örgü peçetelik yapılışı beğeneceğiniz modellerin arasında yer alıyor. İstediğiniz tarzda kapkeklerle peçetelikler örebilirsiniz. Örgü peçetelik amacıyla lif iplerini de kullanabilirsiniz. Lif modellerinde kullandığınız desenlerle şık örgü peçetelik modelleri örebilirsiniz.

Örgü Peçetelik Nasıl Örülür?

Pamuklu iplerle örülmüş 2 güzel örnek. Akrilik ipler, yünlü ipler, elinizde olan ipleri kullanabilirsiniz. Örgü peçetelik yapımı anlatımlı model amacıyla 3 trabzanlı örneği kullanıyoruz. Her birimizin bildiği bir örnek. Hemen şemasını vereceğim. Altta da yapılışını bulacaksınız.

Peçetelik amacıyla 34 zincir çekip halka oluşturuyoruz. Daha sonra 3 zincir çekip 3. zincire aynı yere 3 trabzan yapıyoruz. 1 zincir çekiyoruz. 3. zincire 3 trabzan yapıyoruz. 3 zincir çekip 3. zincire 3 trabzan yapıyoruz. 3 zincir çekiyoruz. Hemen az evvelceki zincire 3 trabzan yapmıştık. Yanına 3 trabzan yaparak köşe oluşturuyoruz. Tekrar 1 zincir çekip 3. trabzana aynı yere 3 trabzan yapıyoruz. Tekrar 1 zincir çekiyoruz. 3. zincire köşe yapıyoruz.

Şöyle özetlersek 4 köşemiz olacak. 2 köşe arasında 1 adet 3 lü takım olacak. Diğer 2 köşe arasında 2 adet olacak. Dikdörtgen gibi yapıyoruz. Karşılıklı istikbal bunlar. 6 tur bu şekilde köşe yaparak örüyoruz. Daha sonra köşe yapmadan ilerliyoruz. Peçeteliği peçete kutusunun üstüne kılıf gibi geçiriyoruz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.