Örgü İle Tişört Yenileme

03.09.2022
566
Örgü İle Tişört Yenileme

Örgü İle Tişört Yenileme

Eski kıyafetleri yenileyerek çoğu değişik dizayn oluşturduk. Kıyafetlerimizi yeniledik. Veya kestik biçtik çok değişik bir modele çevirdik. Örneğin eski kazaklardan battaniye yaptık. Eski kazaklardan oyuncak yaptık. Gömlekleri kız çocuklarımız amacıyla erkek çocuklarımız amacıyla kıyafetler tasarladık. Bugün düz beyaz tişörtümüzü süsleyerek görülmemiş bir duruma çeviriyoruz. Yeniden geliştirilmiş giysilerle modaya yön verdik. Örgü modellerini ve yapılışlarını, kanaviçe etamin örneklerini, örgü aplike modellerini tekrardan gündeme getirdik. Sadece tişörtlerimizi yenilemedik. Birçok kıyafetimizi yeniledik. Şimdi onlardan bahsedelim.

Örneğin ceketlerimizi boyayarak ya da üstüne işlemeler yaparak harika dizaynlar yaptık. Güzel bir modelin yapılışına eski deri ceket yenileme örneğinden ulaşabilirsiniz. Eski kıyafetlerden yeni kıyafet gerçekleştirme amacıyla dantelleri, 2 değişik kıyafeti, eski kanaviçeleri, düğmeleri, fermuarları kullanabilirsiniz. Tıpkı etek yenileme nasıl yapılır bünyesinde bulunduğu gibi. Gelelim şimdi örgü ile tişört yenileme fikrine.

Çok sevdiğimiz bir motif. Bebek battaniyesi modellerinde, örgü hırka modellerinde, örgü puf modelleri gibi çoğu tığ işi örgü modellerinde kullandığımız bir örnek. Tığ işi Afrika menekşesi örneği. Dilediğiniz renkle örerek tişörtlerinizi, hırkalarınızı, gömleklerinizi, çantalarını süsleyebilirsiniz.

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.