Örgü Bebek Battaniyesi Modelleri

22.07.2021
105
Örgü Bebek Battaniyesi Modelleri

Örgü Bebek Battaniyesi Modelleri

Tığ işi örgülerden evde kalan ipleri değerlendirmek amacıyla kullanacağımız harika bir model yapılışı hazırladık. Tığ işi bebek battaniye modelleri ve yapılışları. Deniz kabuğunu andıran modellerden. Model çok güzel. Birçok rengi bir arada kullanarak örebiliriz. Tek renk, kara beyaz ya da çok renkli örebiliriz. Bebek battaniyesinin ölçülerini istediğimiz boyutlarda örebiliriz. Tek kişilik battaniye, çift kişilik battaniye, diz örtüsü, TV battaniyesi gibi. Bebek battaniyeleri amacıyla 90 x 90 cm ölçüler kullanılıyor genelde. Tabi siz dilediğiniz boyutta yapabilirsiniz. Diğer battaniyeler amacıylase zincir adetlerini dilediğiniz gibi ayarlayarak örebilirsiniz.

Bebek battaniyeleri ya da başka örgüler her vakit herkezin bildiği tekniklerle oluşuyor. Kimi vakit motifli numuneler, kimi vakit düz örgüler. Popcornlar, fıstıklar, V trabzanlar gibi kafesler gibi teknikleri bir arada kullanarak mandala örgü modelleri, şahsa özel dizayn örgüler oluşturabiliriz. Yeni model battaniyeler örmek istiyorsak çiçek motifli battaniye yapımını örmeyi deneyebiliriz. Yine evde kalan iplerle örülebilecek bir numune. Şiş ve kalın iplerle battaniye örmek amacıyla anlatımlı örgü bebek battaniyesi modellerini inceleyebilirsiniz. Kadife iplerle, kalın örgü ipleriyle örülmüş çoğu numune var. Şimdi ise çoğu iple örebileceğimiz tekrar değişik örgülerde de kullanabileceğimiz örgü bebek battaniyesi modelleri yapımı var.

Tığ işi örgülerle şerit şerit çizgi çizgi örülen tüm örülen battaniyelerden. Modelde birkaç renk bir arada kullanılarak örülmüş. Büyük battaniyelerden. 188 zincir çekilerek başlanmış. Net ölçü veremiyoruz. Her birimizin kullandığı ipler, tığlar, örgü ilmek alış şeklimiz değişik oluyor. Dolayısıyla örgülerin boyutları değişiyor.

Modlimiz amacıyla yukarıdaki gibi bir şema kullanacağız. Battaniyemiz bittiğinde ise alttaki gibi görünecek.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.