Maske Takma Aparatı Yapımı

27.09.2020
1.492
Maske Takma Aparatı Yapımı

Maske Takma Aparatı Yapımı

Örgüden güzel bir proje var sırada. Uzun vakittir dışarıda maske ile dolaşıyoruz. Dışarıda dolaşırken maskenin lastikleri kulaklarımızı acıtıyor ve baş ağrısı, kulak ağrısı gibi neticelerle karşılaşıyoruz. Covid 19, corona virüs nedeni ile Mart ayının ortalarından bu tarafa evdeyiz ve dışarıda maskeli dolaşıyoruz. Çocuklarımız amacıyla, kendimiz amacıyla, eşimiz ve dostumuz amacıyla maske takma aparatı yapımı örüyoruz. Saçlarımız uzunsa rahat rahat tokamızı da takıyoruz. Örmesi basit bir çalışma. Örgü modellerinden tığ ile örüyoruz maske takma aparatı örüyoruz. Parça ipleri değerlendirmek amacıyla çok güzel bir çalışma. Kumaş maskeler, cerrahi maskeler gibi bütün maskelerinizde kullanabilirsiniz. Örgü maske modelleri örüp onlarda da kullanabilirsiniz. Örgü çocuk maske yapımı, yetişkinler amacıyla maske nasıl örülür önceki yazılardan ulaşabilirsiniz. Maskelerinizi rahat rahat kullanmak amacıyla örgü maske takma aparatı da örebilir kullanabilirsiniz.

Maske Takma Aparatı Nasıl Örülür?

Maske lastik takma aparatı örüyoruz bugün. Elimizde olan parça iplerle ve düğmelerle basitçe kullanacağımız bir aparat. Bir günde birkaç adet çok rahat bir şekilde örebilirsiniz. Maske aparatı örmeye başlayalım. Parça ipleriniz varsa onları kullanacağız. 2 adet düğmeye, iğneye, makasa gereksinimiz olacak.

Maske Takma Aparatı Yapımı

23 zincir çekerek başlıyoruz. 2. zincirden itibaren sık iğne yapıyoruz. 22 sık iğnemiz1 zincir çekip dönüyoruz. 4 sık iğne yapıyoruz. 14 zincir çekiyoruz. 14 sık iğne atlıyoruz, 4 sık iğne yapıyoruz.
1 zincir çekip dönüyoruz. 4 sık iğnelerin üstüne ve zincirlerin üstüne sık iğne yapıyoruz.
Şimdi iki uca düğmeleri dikiyoruz.
Renk renk maske aparatları yapıyoruz. Tokalarımız varsa da çok rahat bir şekilde kullanıyoruz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.