Mantar Lif Modeli Yapımı

22.07.2020
3.771
Mantar Lif Modeli Yapımı

Mantar Lif Modeli Yapımı
Tasarımı Pembe Küçük’e ait mantar lif modeli çeyizlerinizi süsleyecek güzellikte bir lif. Tasarımı itibari ile aynı vakitte bir yıldızı andıran bu lif, üzerindeki kahverengi mantar desenleri ile bu ismi almış. Kırmızı, kahverengi ve beyazın bütünlüğü ile ortasındaki uyumlu renklerdeki puf çiçeği ile güzel bir lif dizaynı olmuş.
Yeni dizayn mantar lif örneği Tek tek örülen üçgen dilimlerin ardından birleştirilmesi neticesinde elde ediliyor. Bunun amacıyla toplamda 6 dilim örülüyor. Son olarak bir puf çiçek yapılarak birleşimi oluşturulan lifin ortasına dikiliyor.
Yeni Tasarım Mantar Lif Örneği
Örülmesinde 7 numara 1,3 mm tığ kullanılıyor. Kırmızı, beyaz ve süt kahvesi renklerinde lif ipleri ile örülüyor. Dilimlerin örülmesinde yıldız lif tekniğine başvuruluyor.
Yeni Tasarım Mantar Lif Örneği Yapılışı
Her bir dilim alt ucundan beyaz renkle başlanıyor. Artırmalarla ilerlenerek üçgen bir manzara elde ediliyor. Tepesine gelindiğinde başka renklerle beraber devam edilerek dilimler oluşturuluyor.
Üçgen dilimler tek tek birleştiriliyor. Tüm dilimler birleştirildikten sonra ortasına dilimlerde sarfedilen renklerle bir puf çiçeği örülerek dikiliyor.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.