Kullanılmayan Tişörtle Paspas Yapımı

29.08.2020
1.208
Kullanılmayan Tişörtle Paspas Yapımı

Kullanılmayan Tişörtle Paspas Yapımı

Merhaba hanımlar bugün sizlere tişörtle paspas yapımını paylaşacağım. Eski ya da kullanmadığınız tişörtleri, örtüleri bu şekilde değerlendirebilirsiniz. İsterseniz balkonları süslemek amacıyla de kullanabilirsiniz.

Malzemeler
Tişört
Silikon tabanca
Makas
Yapımı
Öncelikle eteğin lastik bölümünü keselim ve çıkaralım. Kalan kumaşı etek bölümünü ikiye katlayalım. Etek kısmındaki kalın yerleri de keselim. 10 cm olacak şekilde eteği keselim.

Eteği sonuna kadar 10 cmlik ölçülerle keselim. Kestikten sonra tişörte geçelim ve iki kez katlayalım. Sonra aynı şekilde 10 cm kadar keselim. Tişörtün tamamını aynı kalınlıkta keselim.

Öncelikle etek kumaşının kapalı yerlerini keselim. Hepsini aynı şekilde keselim. Sonra iki parçayı üst üste alıp yapıştıralım. Silikon tabanca sayesinde ucundan yapıştıralım. Diğer parçayı da üzerine koyup uç bölümünü yapıştıralım.

Bütün parçaları aynı şekilde üzerine koyalım ve yalnızca ucunu yapıştıralım. Daha sonra açalım. Bütün kumaşları tek parça durumuna getirelim. Sonra parçayı ikiye katlayalım uç bölümünü silikon tabancayla birleştirelim. Aynı şekilde yapıştıralım. İçerisine elyaf dolduralım.

Doldurmasının basit olması amacıyla yavaş yavaş yapıştırarak amacıylae elyaf dolduralım. Sonra yine yapıştıralım amacıylae elyaf dolduralım. Bu şekilde tamamen amacıylai dolduralım. Son olarak da rastgele bir ucundan alıp kıvıralım. İçe doğru kıvırıp yapıştıralım. Dolayarak hepsini yapıştıralım.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.