Kolay Lif Modeller

09.09.2020
2.592
Kolay Lif Modeller

Kolay Lif Modeller Açıklamalı

Çiçekli lif modellerinden sizlere harika bir kese lif modelleri hazırladık. Kolay lif modelleri açıklamalı çok güzel bir numune. Takım lif modelleri olarak örmeye başladığımız modellerden. Bugün kese lif modeli yarın kare lif ardından ise başka parçaları. Lif modelleri her vakit ördüğümüz hiç örmekten vazgeçmeyeceğimiz örgülerden. Kese lif modellerinden 1- 2 modele değinelim ve yeni modelimizin yapılışına geçelim. Takım olarak örebileceğiniz süper bir numune var. Güllü grup kese lif yapılışı. Diğer parçaların nasıl örüldüğünü de tekrar önceki tanımlar arasında bulabilirsiniz. Nazar boncuklu kese lif nasıl örülür tekrar ayrıntılı anlatımı mevcut. Nazar boncuklu lif modelleri sevenler amacıyla harika bir model. Şimdi basit lif modelle açıklamalı numune olarak detaylarına geçelim.

Kolay Lif Modelleri

Kenarları fırfırlı, çiçeklerle süslenmiş süper bir numune. Kolay lif modelleri açıklamalı numune amacıyla 4 adet lif modeli, 2 numara ve 7 numara tığ, makas kullanacağız. Malzemeler hazırsa derhal lifin yapılışına geçelim.

Kolay Lif Modeller Açıklamalı

2 parçadan meydana gelen termos kese lifimizin arka parçasını 11 fıstık olarak başlıyoruz ve yıldız örgü yöntemi ile 15 sıra örerek dikdörtgen bir parça elde ediyoruz. Ördüğümüz parça üstünde sıra başında ve sıra sonucunda 2 fıstık boş bırakarak bilek bölümünü 3 sıra örüyoruz. Sıra sonlarında artırma prosedürü de yaparak 10 fıstıkla son sırayı ve parçayı tamamlıyoruz. Ön kısımdaki parçayı 11 fıstıkla başlayarak 3 sıra yıldız örgü yöntemi ile ördükten sonra kenarlarda 2 fıstık yıldız örgü yöntemi ile örüp ortadaki 7 fıstığı kutu yöntemi olarak örüyoruz ve 9 sıra kutu yöntemi olarak ördükten sonra 3 sıra yıldız örgü yöntemi olarak örüyoruz. Bu parça üstünde de arkadaki parçada bulunduğu gibi bilek bölümünü 3 sıra örüyoruz. Ön parça üstünde kutu yöntemi olarak çalışmış bulunduğumuz fıstıkların üstüne yeşil ip ile tekli fıstıklar yapıp kapatarak çerçeve yapıyoruz. Ortada 8 yapraklı çiçek köşelerde 6 yapraklı papatya çiçekler yaparak sabitliyoruz. En son olarak iki parçayı birbirine sabitleyip fırfır programı yaparak modelimizi tamamlıyoruz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.