Kapşonlu Altıgen Hırka Yapılışı

27.06.2020
3.203
Kapşonlu Altıgen Hırka Yapılışı

Kapşonlu Altıgen Hırka Yapılışı
Çok fazla tığ işi bilmenize gerek kalmadan kolaylıkla yapabileceğiniz yeni bir bebek hırka modeli anlatımı ile birlikteyiz. Kapüşonlu altıgen hırka modeli olarak adlandırılan bu çalışma kolay hırka örmek isteyeceklerin favorisi olacak.
Anlatımı ortalama 1 yaş civarındaki bebekler için uygun. Ancak istenirse daha küçük yaştaki bebeklere de uyarlanabilir. Hatta kendiniz için bile örebilirsiniz.
İki renkle örülen bu altıgen bebek hırkasında renklerden biri bir bebe yünüdür. Diğeri ise bebe yününden biraz daha kalındır.
Özellikle kare motif örmeyi bilenler bu modeli örmede çok zorluk çekmeyecekler. Ancak burada kare değil altıgen 2 eş parça örülmekte. Örüldükten sonra katlanmakta ve kollar ile birlikte ön ile arka da bir arada çıkartılmaktadır.
Tığ İşi Kapüşonlu Altıgen Hırka Modeli Nasıl Örülür?
Kapüşonlu olmayanı baharlık altıgen hırka modeli konusunda paylaşmıştık. Şimdi de bu yeleğe bir kapüşon eklenip daha kışa uygun bir hale getirilmiştir.
Şimdi nasıl yapıldığından biraz bahsedelim.
İlk önce ortasından başlanılarak altıgen şeklinde 2 parça örülmüştür. Bu parçalar köşelerde 2 zincirli, kenarlarda ise hiç zincir çekilmeden örülen üçlü tırabzanlardan meydana gelmiştir.
Sonra bu iki parça katlanarak kollar ile ön ve arka gövde oluşturulup dikim işlemine geçilmiştir.
Son olarak kapüşon hırkanın arkasından örülerek kapüşonlu altıgen bebek hırkası tamamlanmıştır.
Detaylı anlatımı aşağıdaki videosundan izlenebilir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.