Kabartmalı Hırka Yelek Modeli

02.06.2020
3.044
Kabartmalı Hırka Yelek Modeli

Kabartmalı Hırka Yelek Modeli
Hem dolgun gözükmesi hem de şık durması tarafınden kabarmalı örgü modelleri her vakit daha çok rağbet görmüştür. O yüzden sitemizde sık sık bu modellere yer vermeye çalışıyoruz. Ara motifli yeni kabartmalı örgü modeli ve anlatımı da yeni bir numune olarak karşımıza çıkıyor.
Hemen derhal tüm örgülerinizde kullanabilirsiniz. Bebek ve çocuk örgülerinde, süveterlerde, yelek ve hırkalarda çok şık duracaktır.
Yine şişle örülen bir örgü modelidir. Tek renk iple çalışılmıştır.
fal bahcem yeni uye
Eğer kabartmalı yeni misaller arıyorsanız kabartmalı dalgalı örgü modeli de hoşunuza gidecektir. Onunda 3 ebatlı bir manzarası vardır.
İki Şişle Kabartmalı Yelek Hırka Örgü Modeli Yapılışı
Modelin ilmek sayıları 6 ve katlarından oluşmaktadır. Bu sayı kabartmalı ve arada kalan numune amacıyla de geçerlidir. Modelin kurulumuna 2 kıyı ilmek de ek edilmektedir.
Kabartmalı Hırka ve Yelek Örgü Örneği
Yelek ve hırkalarınız amacıyla şuandan örmek isteyeceğiniz şık kabartmalı örgü örneği toplamda 5 sıradan oluşmaktadır.
Modelin anlatımı şiş üstüne 18+2 (20) ilmek atılarak başlanmıştır. Kurulum arka yüzden yapılmıştır. Farklı bir saç örgülü model gibi duran ara numune amacıyla bu sırada 2 düz, 1 dola, 2 ters, 2 düz şeklinde gidilmiştir. Kabartmalı kısım amacıyla de 6 ilmek ters örülmüştür. Ara motiflerde artırma yapılırken, kabartmalı da hiç kesme yapılmamıştır.
Kabartmalı Hırka ve Yelek Örgü Örneği Yapımı
İlk sıra ön yüzde başlamıştır. Bütün sıralar süresince ilmekler ters, düz, ikisinin ve üçünün beraber örülmesi şeklinde ilerlemiştir. Üçüncü sıradan itibaren kabartmalı model amacıyla ilmeklerin bazılarının tarafı değiştirilmiştir. Beşinci sırada numune olarak anlatımı tamamlanmıştır.
Kabartmalı örgü modelinin daha detaylı anlatımını alttaki videolu anlatımında bulabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.