İğne Oyası Mevlüt Örtüsü Yapımı

30.07.2022
944
İğne Oyası Mevlüt Örtüsü Yapımı

İğne Oyası Mevlüt Örtüsü Yapımı

İğne oyası modellerinden mükemmel bir numune anlatımı hazırladık. İğne oyası mevlüt örtüsü yapımı. Dilerseniz iğne oyası havlu kenarlarında, iğne oyası pike takımı modellerinde de kullanabilirsiniz. Ağır iğne oyası numunelerinden. Kaçmayacak tariflerden. Ağır iğne oyası modellerinden namaz örtüsüne uygulayacak modeller arıyorsanız tam sizlere göre bir numune. Çeyiz kıskandıran iğne oyalarından. Videoda ise ismim ismim nasıl yapıldığını öğreneceğiz. İğne oyası namaz örtüsü kenarında ortada çiçek motifi kullanılıyor. Kenarlarda ise yapraklar var. Ve yaprakları incilerle süslüyoruz. İğne oyası bacak yapıp namaz örtüsüne dikiyoruz. Aynı şekilde havlulara ya da pikelere de dikebiliriz. İğne oyası namaz başörtüsü amacıyla genellikle krep kumaşlar, şifon kumaşlar kullanılıyor. İnce kumaşlar iğne oyası ile birleştiğinde daha zarif gözüküyor. İğne oyası namaz örtüsü amacıyla sizde beğendiğiniz kumaşları kullanabilirsiniz. Hatta tül üstüne tel kırma modelleri işleyip şifonların üstüne dikebilirsiniz. Tabi o vakit iğne oyaları olarak daha hafif modeller seçmek gerekir. Bu örneği uygularsak çok ağır olacaktır. Tabi bu benim fikrim. Sizler kendi beğenilerinize göre yapabilirsiniz.
Tablo gibi bir oyadan bahsedeceğiz. Sırada görkemli bir oya var. İğne oyası mevlüt örtüsü yapımı. Çiçek motifli, incilerle süslenmiş görkemli bir numune. Türkçe videolu anlatımla oyanın nasıl yapıldığını öğreneceğiz. Sonra basitçe oyayı kızlarımızı, oğullarımızın çeyizine yapabiliriz. Satış amacıyla yapabiliriz.
Çok güzel gözüküyor değil mi. Avuç içi kadar büyük gösterişli bir numune. Hazırsanız bütün ayrıntılarıyla iğne oyası mevlüt örtüsü yapımını öğrenelim. İyi seyirler.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.