Halat İpten Saat Yapımı

11.09.2020
2.906
Halat İpten Saat Yapımı

 

Halattan Saat Nasıl Yapılır?

Harika bir kendin yap projesi hazırladık. Daha evvelce halatla aynalar, çantalar, amerikan servisler, paspaslar yaptık. Bugün ev dekorasyonunda kullanacağımız halattan saat yapılışı var. Covid 19, corona virüs nedeni ile evde kaldığımız bu günleri dıy kendin yap projeleri ile değerlendirebiliriz. Çocuklarımızın yaşı uygunsa çok ufak değilse onlarla beraber yapabiliriz. Halattan saat nasıl yapılır yapılış aşamalarına geçmeden evvelce değişik projelere değinelim. Halat çanta yapımı çok güzel bir proje. Tek renk halat iplerle çanta dikiyor sonra istediğimiz renklere boyuyoruz. Halatlarla eski araba lastiklerini kaplayarak saksılar, puflar yapıyoruz. Çok kalın olmayan halatlarla hamak yapıyoruz. Hamak düğümü yapılışından daha evvelce bahsetmiştik. Resimli adımları takip ederek sizde hamak örebilirsiniz. Dıy hasır iple dekoratif ayna yapılışı paylaşmıştık. Yine ev dekorasyonunda çok güzel duracak projelerden. Şimdi de çok beğeneceğiniz bir proje var. Halattan saat nasıl yapılır. Malzeme listesi ve yapılış adımları ile başlıyoruz.

Halat İpten Saat Yapımı

Denizde dalgalarının rahatlatıcı sesini sevmeyen varmı. Yada ormanların her tonda yeşil görüntüsünü. Denizi andıran güzel bir saat yapıyoruz. Kendi ellerimizle yaptığımız saati evimizde kullanıyoruz. Hediyelik fikirler olarak da düşünüp sevdiklerimize armağan edebiliriz. Halattan saat inşasının malzeme listesi ile başlayalım.

Yuvarlak çerçeve ( yuvarlak kanvas tablo da kullanabilirsiniz)
6 mm pamuklu halat 4o metre
Tutkal
Saat mekanizması
Rakamlar
Akrilik boyalar
Sıcak silikon
Makas
Önce yuvarlak çerçevenin merkez noktasını buluyor ve bu kısma bir delik açıyoruz. Saat mekenizma vidası sığacak kadar. Şimdi yanlardan başlayarak çerçeveyi ya da tabloyu halatla kaplıyoruz. Üst kısımlara istikbal yerlerde sıcak silikon ya da tutkal olmamasına ilgi edin. Yanları yaptıktan sonra üst kısma ortadan başlayıp halatı yapıştırmaya başlıyoruz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.