ğ İşi Telefon Çantası Yapımı

20.09.2022
627
ğ İşi Telefon Çantası Yapımı

 İşi Telefon Çantası Yapımı

ığ işi örgü modellerinden yaprak desenli çanta yapılışı hazırladık. Yaprak deseni ile daha evvelce değişik örgülerde ördük. Yine örgü çanta modellerinde kullandık. Örgü hırka modellerinde, örgü şapka modellerinde kullandık. Bugün telefonlarımızı, cüzdanlarımızı koymak amacıyla çanta örüyoruz. Evde kalan ipleri değerlendirmek içersinde çok güzel bir örnek. Yine yaprak desenini detaylı örgülerinizde kullanabilirsiniz. Örgü çanta modellerinde sarfedilen desenleri değişik örgülerde, değişik örgülerde sarfedilen desenleri ise çantalarda kullanabilirsiniz. Örneğin aynı örneği sırt çanta yapımı anlatımlı modelde kullanabilirsiniz. Örneğin daha evvelce ördüğümüz örgü kova çanta yapımını örgü su kılıfı olarak, telefon çantası olarak da kullanabilirsiniz. Tığ işi telefon çantası yapımı amacıyla yaprak desenlerinin anlatımına geçelim.

Çantamızı örerken yaprak desenini kullanıyoruz. Bu deseni daha evvelce değişik örgü modelleri ve yapılışlarında da görmüş olabilirsiniz. Bugün telefon çantasına uyarlıyoruz. Çantamızda kullandığımız teknikler trabzanlar ve sık iğneler. Önden batma tekniğini kullanarak çantamıza biçim veriyoruz.

İki değişik renkle örülmüş örneğini görüyoruz. Çok güzel gözüküyor değil mi. Örgü puf modellerine de uyarlayabiliriz. Bence müthiş olur. Kabartmalı, 3 ebatlı puf örmüş oluruz. Şimdi ise tığ işi telefon çantası inşasının anlatımını izleyelim. İyi seyirler.

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.