Fıstıklı Zigzag Örgü Modeli

09.04.2020
1.820
Fıstıklı Zigzag Örgü Modeli

Fıstıklı Zigzag Örgü Modeli
Fıstıklı zigzag örgü modeli yapımı gerektiğince basit olan tunus işi örgü modelini siz kıymetli takipçilerimizin beğenisine sunuyoruz. Detaylı video anlatımı ile rahatlıkla yapabileceğiniz örgü modelidir. Modeli battaniye yapımında ve bebek örgülerinde kullanabilirsiniz. Farklı örgü modellerinde tercih sizlere kalmıştır.
Örgü modelleri sayfamızda gerektiğince geniş numune adedi bulunmaktadır. Bir çok modeli ve yöntemi bulabilirsiniz. Şal, atkı, bebek örgüleri, yelek gibi örgü modellerine yer vermekteyiz. İnceleyerek örgü modellerini seçebilirsiniz. Yazımızın içersinde ki linke tıklamanız modellere ulaşmanızda yeterli olacaktır. Yeni örgü video anlatımlarda tekrar beraber olma dileğiyle hoşçakalınız.
Fıstıklı zigzag örgü modeli yapımı
Model anlatımı 4 ve katları + 3 kıyı ilmeğinden yapılmıştır.
Yapmak dilediğiniz modele göre ip seçebilirsiniz.
İlk olarak zincir çekerek başlayalım, zincir içersinden ilmek çıkartalım çıkarttığımız ilmekleri çift olarak topluyoruz. Devamında 3 ilmek yapalım 4 cü ilmeğe fıstık yapalım ve sırayı bu şekilde tamamlayalım, tekrar toplarken aynı teknik ile devam etmektedir.
2 ci sırada tekrar 3 ilmek alıp yapmış olduğumuz fıstığın yanına fıstık yapıp aynı şekilde sırayı tamamlayıp ilmekleri topluyoruz. Model aynı teknik ile devam etmektedir. Sadece fıstıkların yerleri değişmektedir. Zizzag şeklini almaktadır. Detaylı yapılışı amacıyla video anlatımı izleyerek uygulayabilirsiniz. Deneyecek olan arkadaşlarımıza şuandan basit gelsin dileklerimizi iletiyoruz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.