Boncuklu Mekik Oyası Motif Yapımı

21.09.2022
1.303
Boncuklu Mekik Oyası Motif Yapımı

Boncuklu Mekik Oyası Motif Yapımı

Mekik oyası modelleriyle devam ediyoruz. Sırada çok hoşunuza gidecek yazmalarınızda kullanmayı çok seveceğiniz mekik oyası modellerinden bir numune hazırladık. Motif olarak yapıyoruz. Daha sonra iğne oyaları ya da mekik oyalarıyla yazmalarımıza tutturuyoruz. İsterseniz boncukları iptal ederek yalın mekik oyası olarak yapabilirsiniz. Kirpiklerdeki boncukları kaldırınca eminim o şekilde de çok güzel olacaktır. Örneğin iğne oyası dağlarla beraber motifi kullanabiliriz. Dağların arasına çiçekleri yapabiliriz. Boncuklu mekik oyası yapılışı Türkçe videolu olarak ismim ismim anlatılıyor. Videodan modelin nasıl yapıldığını öğrendikten sonra yazmalarda, namaz örtülerinde ya da havlularda kullanabiliriz. Namaz örtüsü ve havlularda dağlarla beraber kullanmayı tercih edebilirsiniz. Eğer yazmaya nasıl ekleyebilirim diye düşünüyorsanız daha evvelce videolu olarak mafsala şeklini göstermiştik. Önceki içeriklerimizden bulabilirsiniz. Boncuklu mekik oyası yapımı amacıyla videoya geçelim. Bakalım boncuklu mekik oyası motif yapımı nasıl yapılıyormuş.

Dolgular, sık iğneler ve pırpırlarla yapılmış görkemli bir oya. Tabi çiçeğin yanısıra yapraklarımızı unutmadık. Yapraklı çiçeği tamamladıktan sonra mekik oyası ya da iğne oyası fark etmez yazmalarımıza ekliyoruz. Tek renk yazmalarda ya da yalın yazmalarda keyifle oyamızı kullanıyoruz.

Oyamızı yapmaya başlamadan evvelce çiçek rengi olarak kullanacağımız mekiğimizde bulanan ipe ilk olarak boncukları da dizmeyi unutmuyoruz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.